Втеча Романа Гринкевича: у ДБР розповіли, як проґавили і тепер розшукують підозрюваного у шахрайстві проти ЗСУ

Романа Гринкевича не заарештували через відсутність доказів, коли ж прийшли результати експертиз - підозрюваний сховався

Роман Гринкевич
Гринкевич молодший перебуває у розшуку з 18 січня

Сина львівського бізнесмена, якого, за інформацією слідства, було викритого на оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ, Романа Гринкевича не заарештували через відсутність доказів. Коли ж експертизи отримали, всім п'ятьом причетним к оборудкам, оголосили про підозру. Проте затримання Романа Гринкевича стало неможливим - він переховується від правоохоронців.

Про це розповіла радниця ДБР Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону. Вона зазначила, що затримання стало можливим тільки після отримання результатів експертиз.

"Коли прийшли результати досліджень, були допитані свідки і стало зрозуміло, як все відбувалося, оголосили 5 підозр за статтями про шахрайство, створення та участь у злочинній організації", – зауважила Сапьян.

Нагадаємо, 17 січня працівники ДБР оголосили про підозру львівському бізнесмену і членам злочинної організації, які завдали державному бюджету збитків на майже мільярд гривень. Їх викрито на оборудках із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України. П’ятьом особам повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 ККУ). Частину було затримано. Роман Гринкевич – син скандального підприємця Ігоря Гринкевича – перебуває у розшуку з 18 січня.

Гринкевич відкидає свою причетність до злочинів

Відомо, що Гринкевич відкидав причетність як свою, так і свого батька до скандалу навколо ймовірної протиправної діяльності в Міноборони. На своїй сторінці в Instagram він писав, що його родина діяла нібито в умовах чинного законодавства. Сам скандал Роман Гринкевич називав "замовним". Він також говорив, що його родині "нема в чому виправдовуватися". 

Наразі відомо, що син формально володіє однією фірмою, яка мала контракти з Міноборони. А його батько з формального володіння компаніями вийшов раніше.

18 січня ДБР провели низку невідкладних обшуків, щоб знайти й затримати членів злочинного угруповання, в тому числі родича львівського бізнесмена. На жаль, його поки що не знайшли, але підозра в шахрайстві та участі в злочинному угрупованні йому оголошена в установленому законом порядку. Слідчі закликали українців повідомити про місце перебування Романа Гринкевича. Кордон він офіційно не перетинав.

Ввечері у четвер, 18 січня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід трьом з п'яти фігурантів у справі Гринкевича (зокрема, Андрію Колотило, Володимиру Тимківу і Кузьмінському). Підозрювані перебуватимуть під вартою два місяці, а саме до 16 березня. Але передбачена альтернатива – застава у розмірі 500 мільйонів 528 гривень.

Крім директорів підприємств, у справі про зловживання на закупівлях для Міноборони фігурують ще двоє людей – львівський бізнесмен Ігор Гринкевич, який перебуває в СІЗО з можливістю внесення 429,4 млн грн застави у справі про хабар працівнику ДБР, та його син Роман Гринкевич, який після вручення підозри зник і був оголошений у розшук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube