Затишшя перед бурею? Чому зменшилась кількість ракетних обстрілів і чого чекати від окупантів

Затишшя перед бурею? Чому зменшилась кількість ракетних обстрілів і чого чекати від окупантів

Читать на русском

Є дві причини умовного ракетного затишшя

Читать на русском
Затишшя перед бурею? Чому зменшилась кількість ракетних обстрілів і чого чекати від окупантів
Загроза масованого ракетного удару зберігається

Є дві причини умовного ракетного затишшя

Росія не може дозволити собі завдавати масованих ударів по території України на постійній основі. Адже вона вже відчуває дефіцит озброєння. Однак це не привід розслаблятися, ворог накопичує озброєння і може вдатися до провокації у будь-який момент. 

Про це на брифінгу заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, зараз відбуваються обстріли і ракетні удари по прифронтових містах. По них гатять з реактивної артилерії, а також зенітних комплексів С-300. 

"Противник неодноразово атакував цими комплексами Харківську, Миколаївську, Запорізьку області", — сказав Ігнат. 

Він наголосив, що окупанти щодня застосовують авіаційні ракети. Йдеться про Х-59 та Х-31, їх випускають по регіонах, де ведуться бойові дії. За словами Ігната, минулого тижня окупанти не вдавалися до масових обстрілів України. Вони також не застосовували іранські безпілотники Shahed 136 і крилаті ракети.

"Противник не може собі дозволити завдавати масованих ракетних ударів постійно через дефіцит цього озброєння. Це стосується "Іскандерів", ракет Х-555, Х-101, "Калібр". У жовтні застосували не так багато, буквально до 15 "Калібрів", - пояснив Ігнат.

Він наголосив, що цей тип ракет не можна швидко виготовити і поставити на носії. За словами речника Повітряних сил, носії "Калібрів" вивели в Чорне море, можливі будь-які провокації щодо завдання ударів. За інформацією Оперативного командування "Південь", в Чорному морі корабельне угруповання ворога налічує 12 бойових кораблів, серед яких нема ракетоносія на чергуванні. Але це не привід розслаблюватися. Протягом кількох годин ситуація може зазнати суттєвих змін і ракетоносій буде приведений в підвищену бойову готовність. На Сході країни знищили два БПЛА оперативно-тактичного рівня. 

"Є певне затишшя в плані ракетних обстрілів. Водночас ворог постійно атакує Авдіївку, Бахмут, не полишаючи спроб вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Зараз там йдуть гарячі бої", - акцентував Ігнат. 

Також умовне затишшя пов'язане з діями на Південному напрямку. Відбулося звільнення правобережжя Дніпра, ймовірно ворог всю увагу зосередив саме на цих заходах, щоб максимально зберегти своє угруповування військ на цьому напрямку і безпечно його передислокувати на Лівий берег

Скільки "Іскандерів" залишилося у росії 

Росія вже використала 80% своїх сучасних ракет, завдаючи ударів по Україні. Так, у країна-агресорки залишилось близько 120 ракет. У жовтні окупанти випустили 25 "Іскандерів" по Україні. Поки використання росією таких ракет стримувалося лише дефіцитом. Оскільки запаси рф поповнює Іран, країна-агресор може подвоїти свої атаки. Так, українській розвідці стали відомі плани Кремля придбати в Ірану балістичні ракети "Fateh-110" і "Zolfaghar" і відправити їх повітрям до Криму та морем до російських портів на Каспійському морі. Точну кількість поки не називають. 

Нагадаємо, після поразки у Херсоні, путін поставив нове завдання для наступу. Крім того, у Мелітополь завезли нових мобілізованих росіян

Також Інформатор писав, що ЗСУ звільнили Макіївку та ще 11 сіл в Луганській області. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.