Заочного навчання більше не буде: Уряд підтримав реформу вищої освіти

Читать на русском

Нові зміни дадуть студентам більше можливостей для розвитку та реалізації своїх здібностей

Читать на русском
Уряд підтримав реформу вищої освіти
Студентам дали більше можливостей для вибору та самореалізації

Нові зміни дадуть студентам більше можливостей для розвитку та реалізації своїх здібностей

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про реформу вищої освіти. Законопроєкт передбачає фундаментальні зміни у системі вищої освіти України. Вони передбачають більше вибору та свободу дій для студентів. Крім того, в Україні з 2024 року повністю ліквідовують заочну освіту. Також відмовляються від вечірньої освіти. Студенти зможуть визначатися з фахом після першого і навіть після другого курсу навчання. 

Про підтримку реформи вищої освіти повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров. Він підкреслив, що нова реформа передбачає збільшення свободи вибору для студентів. Вони зможуть самостійно регулювати термін навчання, обирати спеціальність після першого чи другого курсу та навчатися дистанційно. 

Перехід від заочного та вечірнього навчання до дистанційного

Заочну форму навчання в Україні скасують. Це планують зробити вже з 2024 року. Від вечірньої форми навчання також відмовляться. Ці форми освіти - радянський зразок і він малоефективний. Практики "диплом для галочки", або "куплений диплом" відійдуть у минуле. Дистанційне навчання набагато ефективніше. Тому запровадять саме таку форму вищої освіти.

Заочної освіти не буде в Україні з 2024 року
Заочної освіти не буде в Україні з 2024 року

Термін навчання можна контролювати

Студенти за контрактом зможуть регулювати свій термін навчання. Вони зможуть самостійно обрати, скільки років їм навчатися, щоб отримати ступінь бакалавра. Приміром, пришвидшити своє навчання й завершити бакалаврат за три роки замість чотирьох. Або навпаки: отримати ступінь за шість років. Такі нововведення допоможуть сформувати зручний графік у тих випадках, якщо людина працює чи прагне приділити більше уваги певним предметам.

Термін навчання можна обрати самостійно
Термін навчання можна обрати самостійно

 Вибір спеціальності після I чи II курсу

За словами Федорова, у 17 років студентам ще складно чітко обрати професію. Тому їм дадуть більше часу та можливостей, щоб визначитися з майбутнім фахом. Приміром, можна буде вступити на певну галузь, рік-два вивчати загальні предмети, а далі - обрати конкретну спеціальність.

Заочного навчання більше не буде: Уряд підтримав реформу вищої освіти 3

 Мінімальний обсяг аудиторних занять

Змінюється мінімальний обсяг аудиторних занять. Приміром для бакалаврів це будуть 10 годин з 30 з викладачем. Для магістрів 8 годин з викладачем. Раніше аудиторні заняття не регулювалися. 

Заочного навчання більше не буде: Уряд підтримав реформу вищої освіти 4

 Вибіркові курси

Запроваджується менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей. Водночас передбачена свобода дій для нерегульованих спеціальностей.

Заочного навчання більше не буде: Уряд підтримав реформу вищої освіти 5

Ці зміни є важливим кроком у реформуванні вищої освіти України. Вони дадуть студентам більше свободи вибору та допоможуть їм отримати якісну освіту, яка відповідає їхнім потребам та інтересам.

Освіта в Україні: війна внесла корективи

Наприкінці серпня представник президента у ВРУ, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив про плани законодавців скасувати відстрочку від мобілізації для тих, хто вдруге здобуває вищу освіту. Нардеп уточнив, що ця ініціатива стосуватиметься й тих, хто зробив велику перерву у навчанні.

Нещодавно стало відомо, що міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтримує законопроект про скасування відстрочки від мобілізації для військовозобовʼязаних студентів страше 30 років.

Також ми писали про те, чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.