Міноборони не має грошей, щоб до 20 вересня заплатити бойові - Роксолана Підласа анонсувала перекройку бюджету

Очільниця бюджетного комітету розповіла, де планує взяти гроші

Міноборони не має грошей, щоб до 20 вересня заплатити бойові - Роксолана Підласа анонсувала перекройку бюджету

Міноборони України не може заплатити українським військовим "бойові" до 20 вересня через нестачу коштів. Про це 6 вересня в ефірі телемарафону розповіла народна депутатка України від фракції "Слуга Народу", очільниця бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа. За її словами, у Верховній Раді проголосують за зміни держбюджету до цієї дати.

"Міністерство оборони нам каже, що в них немає грошей, щоб до 20 вересня заплатити бойові. Але ми проголосуємо за зміни до держбюджету до 20 вересня. Я не можу зараз назвати дату засідання Верховної ради, але приблизно 17-18 вересня ми очікуємо це голосування", — розповіла вона. 

Telegram oembed: https://t.me/u_now/139640

Підласа пояснила, що бюджет був спланований так, щоб Україні щомісяця вистачало грошей на купівлю військової техніки та оплату для військовослужбовців. Однак у першому кварталі 2024 року США не давали Україні військової допомоги, а тому країна була змушена замістити власними коштами. 

Де візьмуть гроші

“Оборонні видатки в сумі 495 млрд грн, які пропонується додати в 2024 році, - це те, від чого не можна відмовитися, адже це зарплати військовослужбовців, винагороди за «бойові», закупівля та ремонт бойової техніки. Уже напрацьовані рішення для отримання потрібних коштів», – зазначила Роксолана Підласа.

Депутатка назвала пареметри перегляду бюджету:

  • На 115 млрд грн Україна скоротить обслуговування і погашення державного боргу, щоби покрити видатки на потреби оборони.
  • Близько 216 млрд грн сподіваються залучити на приватному ринку капіталу всередині країни шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • Близько 100 млрд грн ми очікують отримати від перевиконання податків і зборів.
  • Буде дещо змінено розподіл податку на доходи фізичних осіб усередині державного бюджету.

«ПДФО перераховувалося Міністерству стратегічних промисловостей на розвиток оборонно-промислового комплексу. Частину цих коштів ми вимушені в них забрати в сумі 11 млрд грн і передати напряму на забезпечення Збройних сил України. Також 12,7 млрд ми розраховуємо отримати від підвищених акцизів на паливо і тютюн. Відповідний закон ми вже ухвалили у Верховній Раді», - пояснила народна депутатка.

Вона додала, що зміни до державного бюджету-2024 обов’язково проголосують до 20 вересня, а далі під законом будуть оперативно поставлені підписи і голови Верховної Ради, і Президента України, оскільки всі розуміють, як швидко це треба зробити.

Мінфін просить Раду після підвищення бюджетних витрат підвищити податки

У вівторок, 3 вересня, Парламент підтримав за основу внесення змін до держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до держбюджету, парламентарі відправили на повторне перше читання. Мінфін закликав парламентарів таки підвищити податки. 

Законопроєкт про зміни до Податкового кодексу, який парламентарі відправили на повторне перше читання, в чинній редакції передбачає: 

1. Підвищення ставки військового збору: 

  • для доходів фізичних осіб з 1,5 % до 5,0 %;
  • для фізичних осіб підприємців – платників єдиного податку: 10 % у розрахунку з однієї мінімальної заробітної плати на місяць для ФОП першої, другої та четвертої груп та 1 % від доходу для платників єдиного податку третьої групи;

2. Запровадження щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним (за кожну АЗС), у розмірі: 

  • 60 тисяч гривень у разі реалізації двох та більше видів пального;
  • 30 тисяч гривень у разі реалізації виключно скрапленого газу;
  • 45 тисяч гривень у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше;

Для місць роздрібної торгівлі пальним, за адресою яких здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами:

  • 80 тисяч гривень у разі реалізації двох та більше видів пального;
  • 40 тисяч гривень у разі реалізації виключно скрапленого газу;
  • 60 тисяч гривень у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.

3. Установлення 25 % ставки податку на прибуток для фінансових установ з 2025 року.

4. Зміна податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний, це необхідно для моніторингу сум заробітних плат для запровадження механізму “економічного бронювання”. Такий механізм наразі напрацьовують Міністерство економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube