Рада провалила голосування за підвищення податків: Гетманцев звинуватив нардепів у роботі на Росію

Драматична ситуація: не вистачило двох голосів, "слуги" обурюються

Данило Гетманцев, верховна рада, нардепи голосують
Гетманцев лякає країну недофінансуванням ЗСУ після того, як Рада не знайшла голосів за його законопроект про підвищення податків

Верховна Рада у вівторок, 3 вересня, провалила голосування у першому читанні за законопроєкт N11416-д  щодо збільшення податків. За відповідне рішення проголосувало лише 224 нардепи з необхідного мінімуму 226 голосів. Законопроєкт відправили на повторне читання.

Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. Нардеп від Європейської солідарності Олексій Гончаренко додав, як голосували парламентарі за законопроєкт про збільшення податків:

  • 170 "слуг народу" - за;
  • ЄС, Батьківщина - проти;
  • ОПЗЖ (колишня) - всі за;
  • Голос - проти;
  • Відновлення України - за;
  • За Майбутнє - тільки двоє за - Чайківській та Юрчишин;
  • Позафракційні - Безугла за, Корнієнко за, Стефанчук за.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, який був ініціатором підвищення податків, розкритикував депутатів, які провалили голосування. За версією Гетманцева, для успіху йому не вистачило трьох голосів (хоч насправді – двох).

За задумом Гетманцева, закладені в документ нові ставки податків мали залучити 30 млрд гривень до бюджету. Тепер голова комітету заявив що "Вірогідність недофінансування армії зросла кратно". Також Гетманцев і звинувачує депутатів у роботі на Росію.

Рада провалила голосування за підвищення податків: Гетманцев звинуватив нардепів у роботі на Росію 1

Що не так із законопроєктом про підвищення податків

Варто зазначити, що законопроєкт N11416-д був ретельно переписаний кілька разів. Спочатку проти його прийняття виступив бізнес. Позицію підприємців підтримав президент Зеленський. Законопроєкт був ретельно переписаний з урахуванням зауважень бізнесу.

Але тут його розкритикували Мінфін та НБУ на засіданні комітету 28 серпня. І нарешті 29 серпня після гарячих суперечок нардепи склали остаточний варіант законопроєкту, за який мають проголосувати народні депутати на сесії. 29 серпня Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. 

Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку III групи;
  • встановлення військового збору для ФОП - платників єдиного податку І, II та IV групи на рівні 10% мінімальної ЗП. Визначено, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
  • встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
  • вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;
  • щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube