Бізнес-асоціації України, зокрема, закликають владу до більш прозорого та зрозумілого механізму надання відстрочок від призову для критично важливих працівників
Провідні бізнес-асоціації України закликали владу внести зміни до законопроєкту про мобілізацію. Вони кажуть, що нові норми можуть завдати додаткового удару по економіці держави. Український уряд закликають до діалогу з бізнесом.
Про це пише Reuters. Видання нагадало, що законопроєкт про мобілізацію вже прийняли в першому читанні.
"Бізнес просить парламент не паралізувати економіку країни новим мобілізаційним законодавством. Потрібен баланс між військовим фронтом і економікою", - цитує агентство заяву Європейської бізнес-асоціації.
Українська Рада Бізнесу, яка об’єднує понад 100 асоціацій, у своїй заяві зазначила, що деякі критичні зауваження щодо закону влада врахувала. Там також закликали вилучити інші пропозиції, які можуть зашкодити бізнесу, що вже й так працює в режимі "виживання".
Рада Бізнесу виступає проти таких речей, як дозвіл військовим вилучати приватні транспортні засоби для військових дій без належного нагляду та проти ідеї надсилати повістки онлайн. Серед іншого, у Раді заявили, що компанії, які постачають озброєння для ЗСУ, також повинні мати можливість запобігти призову всього персоналу на військову службу.
"Бізнес-асоціації України закликають владу до більш прозорого та зрозумілого механізму надання відстрочок від призову для критично важливих працівників, особливо у висококваліфікованих галузях", - пише видання.
Марія Шевчук, голова ІТ-асоціації, повідомила Reuters, що лише близько 1% із 360 000 працівників галузі, що є ключовим експортним сектором, отримали відстрочки від призову. За її словами, близько 75% робочої сили становлять чоловіки.
"Ми дуже закликаємо, щоб нас почули. Ми могли б рости, ми могли б більше платити податків, ми могли б забезпечувати армію, тому що є проблеми з донорською підтримкою взагалі", - заявила Шевчук.
7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати.
Наразі до проєкту закону вносять правки. Тому поки що, яким остаточно буде документ і з яким нормами - невідомо. Реєстрація правок завершиться 21 лютого, після чого документів розглядатимуть в комітеті. Депутатка Європейської солідарності Ірина Фріз наголосила, що це займе певний час. Тому, орієнтовно, 24-26 лютого документ винесуть на розгляд.
Водночас на думку народного депутата Ярослава Железняка поправок до проєкту закону про мобілізацію може бути й понад 1,5 тисячі. Відтак, за тиждень їх опрацювати не встигнуть, тож голосування у другому читанні може зміститися на початок березня.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В росії помер опозиціонер Олексій Навальний. Про обставини його смерті досить мало відомостей: є лише твердження про відірваний тромб. Тому ми запросили політичного експерта Ігоря Добжанського на розмову, щоб обговорити можливість вбивства та висловити його думку з цього приводу. Приєднуйтеся до перегляду, щоб бути в курсі всіх подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.