До проєкту закону про мобілізацію вносять поправки: коли очікується розгляд

Читать на русском

Реєстрація правок завершиться 21 лютого

Читать на русском
До проєкту закону про мобілізацію подали понад 1300 правок
Мобілізація в Україні і законопроєкт

Реєстрація правок завершиться 21 лютого

Понад 1,3 тис. поправок вже внесли до закону про мобілізацію і цей процес триватиме ще добу. Комітету ВР потрібен час на їх опрацювання, тож ймовірно, розгляд законопроєкту в парламенті цього тижня не відбудеться.

Як пише "Суспільне", депутатка Європейської солідарності Ірина Фріз розповіла, що реєстрація правок завершиться 21 лютого. Лише після цієї дати вони розглядатимуться в комітеті. Відтак, це займе певний час. І, орієнтовно, 24-26 лютого документ винесуть на розгляд.

"Понад 1 тисячу правок - це певний час. Секретаріат не зможе звести цю велику таблицю навіть за один день. Можливо, спробують, і тоді розгляд може початися 23 або 24 лютого, але ймовірніше, це буде з 26 лютого. Але доки не буде готова таблиця, говорити про те, скільки часу знадобиться для їх розгляду, 100% комітет не буде гальмувати цей процес", - зазначила депутатка.

Ще один член безпекового комітету, народний депутат від "Слуги народу" Єгор Чернєв, вважає, що розгляд правок в комітеті займе тиждень. Тож дата розгляду може бути іншою.

"Завтра закінчується день подачі правок, тільки після цього голова має призначити засідання комітету по розгляду правок. Точну цифру я не скажу, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень, не менше в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб вносити його в зал. 1300 правок потрібно розглядати кожну окремо, групувати, розуміти, що буде змінюватися", - додав він.

Водночас на думку народного депутата Ярослава Железняка поправок до проєкту закону про мобілізацію може бути й понад 1,5 тис. Відтак, за тиждень їх опрацювати не встигнуть, тож голосування може зміститися на початок березня.

"Тому поки точно можу сказати лише дві речі: що правок буде більше ніж 1500. Скільки дізнаємося 22-го лютого і що на цей пленарний тиждень їх навіть звести не встигнуть. Тому голосування у другому буде не раніше 6-8 березня", - повідомив він.

Законопроєкт про мобілізацію: що відомо

Верховна Рада України 7 лютого ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 депутати. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа.

За словами глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, до другого читання будуть переглянуті деякі положення контроверсійного документа. Основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Водночас деякі норми проєкту не мають підтримки у парламенті.

Пізніше нардеп з “Голосу” Ярослав Железняк заявив, що за відповідний законопроєкт можуть проголосувати до кінця лютого, підписати на початку березня, а вступити в дію він може вже на початку квітня. Втім, велика кількість поданих правок може сповільнити процес розгляду.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розмова з колишнім російським громадянином Михайлом Орєшніковим про курйозну ситуацію: підлітки-анархісти обклеїли російську будівлю ФСБ, і невдовзі були затримані та посаджені за ґрати. Як так вийшло, що за дрібні прокази суворо карають, а за серйозніші порушення, наприклад підрив того ж ФСБ, залишаються непоміченими? Усі деталі - у нашому відео, обов'язково перегляньте!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.