В ЗСУ пояснили, чому ТЦК мають право вручати повістки чоловікам з інвалідністю

Вручення повісток чоловікам з інвалідністю є поширеною претензією до ТЦК, але часто в цьому винні самі ж військовозобов'язані, бо вони не оновили дані

ТЦК
В ТЦК можуть не знати про інвалідність військовозобов'язаного

Українці з інвалідністю можуть отримувати повістки. Зокрема, це відбувається в тому разі, коли територіальний центр комплектації не знає про стан здоров'я таких людей, бо вони вчасно не оновили дані у військкоматі. В протилежному випадку, таких ситуацій було б значно менше.

Про це повідомила пресслужба ОК "Північ". Там зазначили, що вручення повісток чоловікам з інвалідністю є розповсюдженою претензією до працівників ТЦК та СП.

"Однак якщо чоловік отримав інвалідність після приписки до призовної дільниці або взагалі не стоїть на обліку в ТЦК, то там про його інвалідність знати не можуть", - пояснюють військові.

У командуванні вказали, що такі випадки регламентує постанова міністра оборони від 2022 року. В ній зазначено, що у разі зміни персональних даних (наприклад, шлюб, зміна стану здоров’я, народження дитини тощо) військовозобов'язані мають поінформувати про них ТЦК протягом семи днів.

"Тобто якби чоловіки вчасно звертались до ТЦК, таких випадків було б суттєво менше. До речі, військовий облік ведеться також у місцевих радах, ЦНАПах та на підприємствах, де чоловіки працюють, тобто інформацію потрібно подавати й туди", - зауважили в ОК "Північ".

Також у ЗСУ спростували інформацію про те, що повістка - це неодмінно шлях "на нуль". Наголошується, що виклик до ТЦК - це передусім уточнення даних про людину. У разі визнання чоловіка придатним до служби, він не прямує одразу на фронт. Його скеровують до одного з навчальних центрів.

"Якщо ж досвід служби є, то людина може проходити навчання та злагодження вже у військовій частині, яка зацікавлена у такому фахівці", - йдеться в повідомленні.

Мобілізація людей з інвалідністю

Відповідно до тексту законопроєкту про мобілізацію, ухваленого у першому читанні, люди з інвалідністю можуть отримати відстрочку від проходження служби у Збройних силах. Відповідно до положень законопроєкту не підлягатимуть мобілізації особи, зокрема "визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)".

Це українцям пояснив адвокат Богдан Пересада. Водночас він додав, що законопроєкт передбачає, що громадяни України з інвалідністю можуть поповнити лави ЗСУ, якщо підпишуть контракт.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube