Не хоче виводити війська з України і змінить ядерну доктрину: Путін вибухнув новими погрозами у Вʼєтнамі

Читать на русском

Президент РФ Володимир Путін висловився щодо можливих переговорів з Україною та Заходом, зазначивши, що пропозиції Росії змінюватимуться залежно від ситуації на місцях

Читать на русском
Володимир Путін
Путін знов ошелешив своїми вимогами щодо переговорів про мир в Україні

Президент РФ Володимир Путін висловився щодо можливих переговорів з Україною та Заходом, зазначивши, що пропозиції Росії змінюватимуться залежно від ситуації на місцях

Диктатор Росії Володимир Путін за результатами свого азійського турне до В'єтнаму та КНДР знов зробив низку заяв щодо переговорів з Україною та Заходом. Зокрема, він дав зрозуміти, що не націлений виводити російські війська з України ані заради мирних переговорів, ані коли-небудь. А також заявив, що нездійсненні й ультимативні за своєю природою умови перемир'я, не будуть змінюватися. Більше того, він сказав, що Росія буде змінювати ядерну доктрину.

Фактично, військовий злочинець ще більше посилив свої войовничо-загарбницькі вимоги. Виступ володаря РФ вже розтягли на цитати. Інформатор зібрав найголовніші, в яких простежується його ультимативна й ворожнеча позиція. Ці заяви, на жаль, не свідчать ані про мир, ані про бодай якісь кроки в цьому напрямку.

Щодо свого попереднього "плану миру" і реакції Заходу

Путін зазначив, що негативна реакція Заходу на пропозиції Кремля, озвучені ним 14 червня, "була очікуваною". Він заявив, що його умови поки що залишаються незмінними, але можуть змінитися залежно від ситуації.

"Пропозиції Росії щодо врегулювання конфлікту в Україні будуть змінюватися залежно від ситуації на місцях", - сказав президент РФ, натякаючи на можливе посилення вимог.

Загалом же, за словами Путіна, "Київ не зацікавлений у проведенні виборів і вічно затягуватиме з цим" і "йому нічого не відомо про те, щоб хтось із членів української Ради був готовий до переговорів".

При цьому, за його ж словами, "переговори щодо України можуть початися хоч завтра, але РФ буде виходити з поточної ситуації". Фактично майже в кожній своїй цитаті, Путін суперечить сам собі. Так, в одному реченні він заявляє, що "Росія готова продовжувати діалог з українською стороною на базі Стамбула та Мінська". В іншому - він стверджує, що "немає значення, де саме відбудуться переговори щодо миру", бо він відкидає українську формулу миру. 

"Якщо переговори Київ пов'язує з виведенням російських військ, цього ніколи не станеться", - сказав він.

Він зазначив, що "надії на таємні переговори із Заходом не справдилися". І вишенькою на торті стали слова диктатора щодо того, що "для Росії стратегічна поразка означатиме припинення її державності, тому нема чого боятися, треба йти до кінця". (Тобто він взагалі проти переговорів - ред.)

Наступ на Харків не планується

Обговорюючи ситуацію на фронті, Путін знову збрехав, що у РФ немає мети наступати на Харків. При цьому він сказав, що "спроби Києва витіснити ЗС РФ з-під Харкова будуть коштувати йому дорого".

Путін підтвердив, що ЗСУ проводять контратаки на півночі Харківської області. Він також наголосив, що у відповідь на постачання західної зброї Україні, "РФ не виключає постачання озброєнь до країн".

"Нехай Захід думає, де російська зброя опиниться потім", - додав він.

Оборонні дії українців Путін звів до передвиборчих планів і дедлайнів Заходу. Мовляв, українці дотримуються якогось плану щодо того, щоб позбутися російських загарбників на своїй території.

"США та Європа підштовхують українців, щоб вони за будь-яку ціну видавили військових РФ перед майбутніми політичними подіями у своїх країнах", - вважає російський диктатор.

Теза про "нелегальність" влади в Україні

Путін знов натякнув на те, що не вважає Зеленського законним президентом, про що він городить городи разом з російською пропагандою вже цілий рік. При цьому він видав новий перл, мовляв, що Захід планує "замінити Зеленського".

"Захід поміняє Зеленського у першій половині наступного року, повісивши на нього усі непопулярні рішення", - сказав він.

За хворобливою уявою диктатора, серед непопулярних рішень, які Захід покладе на Зеленського, буде "нове зниження мобілізаційного віку".

Щодо іноземних військ на стороні РФ та погроз "ядеркою"

Немов виправдовуючи те, що у війні проти України Росія задіяла не лише свій бурятско-чукотський резерв, а й африканський, Путін пообіцяв, що не буде залучати війська з КНДР на фронт. До того ж, він поважно додав, що "Росія нікого не просить про допомогу у проведенні спецоперації".

"Немає необхідності використовувати солдатів з КНДР у конфлікті в Україні", - сказав він.

Щодо підписаного договора з Кім Чен Ином, Путін сказав, що "договір з КНДР передбачає надання взаємної допомоги у разі військової агресії". При цьому межі цієї "агресії" він визначає наступним чином:

"Удари супротивника по російській території "близько до агресії", - акцентував він.

Звісно, не обійшлось без теми ядерної зброї, стосовно якої Путін заявив, що "Росія думає про можливі зміни у своїй ядерній доктрині". Він також додав, що "Росії поки що не потрібна можливість завдати превентивного ядерного удару". Він також додав, що "РФ не виключає постачання зброї КНДР".

"Ми зараз думаємо на тему про те, щоб у ядерній доктрині можна було б змінити. Принаймні ми знаємо, ймовірний противник над цим працює, над новими елементами, пов'язаними зі зниженням порога застосування ядерної зброї", — заявив Путін.

Чомусь у виступі щодо КНДР, Путін вирішив порівняти санкції проти КНДР із "блокадою Ленінграда у роки Великої Вітчизняної війни". Він також вдався до своєї улюбленої тактики - погроз. 

"Якщо Сеул все ж таки поставить озброєння Києву, Росія може прийняти у відповідь рішення, які навряд чи сподобаються керівництву Південної Кореї", - замахнувся Путін на країну-союзницю України.

Окремо Путіну знов примарилось, що НАТО погрожує Росії. Але вже в контексті того, що Альянс "переїжджає" до Азії", і мовляв це "створює загрозу безпеці РФ". 

Плани Путіна щодо зміну ядерної доктрини

Путін посилює свою ядерну риторику у зв'язку з дозволом західних країн-партнерів України на те, щоб ЗСУ завдавали ударів по території РФ. Так, низка гучних заяв Путіна під час його візиту до Ханоя (столиці В'єтнаму), стосувалася можливих змін в ядерній доктрині Росії. 

Зокрема, він заявив, що спроби Києва видавити російські війська з-під Харкова дорого обійдуться Україні. Він також зазначив, що удари по російській території "близькі до агресії" і підкреслив, що Збройні сили РФ готуються до всіх варіантів розвитку ситуації.

На фоні цього він підтвердив свої плани (які циркулюються у ЗМІ з 2022 року) щодо можливих змін в ядерній доктрині Росії, які ймовірно будуть пов'язані зі зниженням порогу застосування ядерної зброї відповідно до дій України або Заходу. Диктатор РФ підкреслив, що ядерні сили РФ завжди перебувають у стані боєздатності. Тим самим Путін не виключив можливості нанесення превентивного ядерного удару у відповідь на загрози з боку Заходу.

Зокрема, раніше російський диктатор посилався на стратегію США щодо застосування високоточних ракет для превентивного удару, зазначивши, що Росія також може розглянути питання про офіційне включення до своєї військової доктрини можливості нанесення першого превентивного ядерного удару з метою роззброєння противника. Путін неоднократно підкреслював, що для Росії найважливішим завданням є відбивати удари противника на своїй території.

Таким чином, заяви президента РФ свідчать про можливі зміни в ядерній стратегії країни, що включають відкриту загрозу застосування ядерної зброї у відповідь на дії Заходу. Це є частиною нової стратегії Росії, яка поєднує з одного боку мирні ініціативи з одночасними погрозами ескалації.

Зазначимо, що і погрози Путіна щодо застосування ядерної зброї не є новими. З вересня 2022 року президент РФ періодично заявляв, що Росія може застосувати ядерну зброю у разі загрози своєму існуванню. Сьогоднішні заяви з В'єтнаму стали черговим підтвердженням того, що Росія готова змінювати свою доктрину, щоб залишатися у центрі глобальної політики та забезпечувати свої загарбницькі інтереси.

Диктатор РФ спробує зірвати другий саміт миру

Нагадаємо, що станом на сьогодні вже триває підготовка до другого Саміту миру. На сьогоднішній день поки невідомо, коли саме він відбудеться. Але Росія вже виношує плани зірвати глобальну конференцію. За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, державу-терориста засмучує факт підтримки України з боку міжнародних партнерів.

За словами заступник керівника ОП Ігоря Жовкви, на другому Саміті миру українську формулу розглядатимуть більш детально – обговорять всі десять пунктів. А Андрій Єрмак допустив запрошення Росії на конференцію.

Нагадаємо, що другий Глобальний саміт миру планують провести у найближчі п'ять місяців, ще до президентських виборів у США. Прийняти Саміт можуть Саудівська Аравія або ОАЕ, присутність делегації РФ не виключається.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.