Загроза ядерки: чиновники почали відкликати розмови про використання яденої зброї — деталі

Кремль може продовжувати проводити ядерні ігри, щоб спонукати США та їхніх союзників тиснути на Україну

Загроза ядерки: чиновники почали відкликати розмови про використання яденої зброї — деталі
75 річниця атомного бомбардування Хіросіми, Фото: Getty Images

МЗС росії, путін, Мєдвєдєв та інші прокремлівські голови вже не такі зухвалі щодо своїх планів та погроз використати ядерну зброю.  Кажуть, що "ядерну війну не можна допустити", оскільки це буде "війна, в якій не може бути переможців", а в росії інші плани. Тож потреби використовувати ядерку немає. 

Росіяни переважно не реагували на ядерні закиди. Хоча ядерних розмов та погроз в російському медіа вистачало, і як пишуть аналітики американського інституту вивчення війни, подібні заяви все ще проговорюють в ефірних годинах. Однак представники США відзначили, що не помітили жодних ознак того, що Росія перемістила свою ядерну зброю або вжила будь-яких підготовчих заходів для підготовки до удару. 

Зміни в риториці Кремля

Перестати продукувати ідеї щодо ядерної війни, Кремль почав, мабуть, після того, як усвідомив величезні витрати, які росія понесла б використавши ядерну зброю проти України чи НАТО. Проте, це не значить, що цього не буде. 

"Кремль може в майбутньому вдатися до риторичного ядерного удару, намагаючись спонукати Сполучені Штати та їхніх союзників тиснути на Україну, щоб вони почали переговори; Кремль не зможе напряму змусити Київ йти на переговори ядерними погрозами", — зазначили в Інституті. 

Свою позицію представники рф, ймовірно, приватно пояснили США під час розмов радника з нацбезпеки Джейка Саллівана з радником Путіна з питань зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і секретарем Ради безпеки Миколою Патрушевим. Також цю тему обговорював посол росії у Великій Британії Андрій Келін разом з міністром оборони росії Сергієм Шойгу. Всі вони запевняють, що росія не зацікавлена ​​у використанні ядерної зброї у війні. Китай також міг зіграти певну роль у тиску на Кремль, щоб той зменшив свої ядерні загрози.

«Міжнародна спільнота має спільно протистояти використанню або загрозам використання ядерної зброї, виступати за те, що ядерну зброю не можна використовувати та не можна вести ядерні війни, щоб запобігти ядерній кризі в Євразії», — заявив президент Китаю Сі Цзіньпін.

Аналітики вважають, що в майбутньому загрози риторичних ядерних ударів виключати не слід, оскільки таким чином росія може й надалі тиснути на США та союзників України, щоб вдатися до переговорів. А змусити Київ йти на переговори, використовуючи ядерні погрози Кремль не зможе. 

"Ядерні загрози Кремля не змогли підірвати політичну та суспільну волю України продовжувати протистояти вторгненню Росії. Як писав ISW 30 вересня, «Україна та її міжнародній підтримці чітко дали зрозуміти, що не підуть на переговори під дулом зброї та не відмовляться від суверенного права України на її території", — наголосили в звіті. 

Й наостанок в ISW додали, що Сполучені Штати та їх союзники не повинні підривати незмінну відданість України відновленню всіх окупованих Росією територій і припинення геноцидного вторгнення Росії.

Передмова 

Незаконна анексія путіним чотирьох українських областей, більшу частину яких російські війська не окупували ускладнила чинну російську військову доктрину.Згідно з якою, росія може використати ядерну зброю у відповідь на "агресію проти російської федерації". Відтак, Кремль, імовірно, міг би застосувати до українських просувань у стверджувану «російську» території в Україні. Проте, усі нинішні лінії фронту припадають на територію, на яку претендує росія, і путін публічно не визначив, що зараз є нападом, а що ні.

Погрози використання ядерної зброї згадувалися від 30 вересня й увесь жовтень, скоріше для того, аби змусити Україну почати переговори та зменшити підтримку Києва Заходом. Кремль також загострив свою ядерну риторику після російських військових невдач у Харківській області та під час українських контрнаступів у Лимані та на півночі Херсонської області на початку жовтня.  Однак 24 жовтня начальник Головного управління військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що ядерна загроза Росії залишається на тому ж рівні навіть до початку війни. 

Раніше ми повідомляли оцінку розвідників ризиків застосування путіним ядерної зброї проти України. І хоч українці не вірять у ядерний удар росії, про всяк випадок, ми писали, що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії. Також розповідали про симптоми, алгоритм дій та евакуація із зони ураження при хімічній атаці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube