У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил
Попри міжнародний нагляд за роботою Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій. Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати в приміщенні. Також важливо заздалегідь запастись всім необхідним.
У Міністерстві охорони здоров'я поділилися чим потрібно бути забезпеченим, щоби пережити радіаційну аварію з мінімальною шкодою для здоров'я. Інформатор розповість, що потрібно підготувати заздалегідь.
Радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері. Після того – не підходьте до них близько. Не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, зменшіть можливість потрапляння повітря з вулиці.
Після того, як ви зайдете у приміщення, слід змити з себе весь пил та бруд, тому важливо прийняти душ. За відсутності такої можливості – вимийте руки, обличчя, відкриті ділянки шкіри. Намагайтеся не терти шкіру, щоб не пошкодити її та запобігти потраплянню радіоактивних речовин у рану.
Після того, як ви змиєте з себе пил, слід переодягтися у чистий одяг. Попередній радять обережно зібрати у пластикові пакети (найкраще – герметичні) та покласти його подалі від людей чи домашніх тварин.
Слід заздалегідь подбати про запаси їжі та води. Найкраще зберігати такі запаси у герметичних контейнерах. Пляшкова вода вважається придатною до споживання. Важливо, що кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Проте водопровідну воду можна використовувати для миття, але не для споживання.
Подбайте про запас ліків, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я. Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію "для профілактики" без потреби – неприпустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю.
Влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки, які потрібно виконувати, тому подбайте про наявність інтернету, телебачення, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.
Також варто зібрати документи, адже вони необхідні у разі евакуації. Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.
Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС.
Також Інформатор писав, що українські вчені змоделювали поширення радіації у випадку аварії на Запорізькій АЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.