Заборона на виїзд чоловіків з України: Зеленський відповів на петицію

Петиція з'явилася на сайті президента 19 травня і зібрала понад 27 тисяч підписів

Заборона на виїзд чоловіків з України: Зеленський відповів на петицію

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом дозволити чоловікам виїжджати з України, яка зібрала понад 25 тисяч голосів. Він заявив, що це можливо лише після закінчення дії воєнного стану.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на петицію №22/140908-еп на сайті Офісу президента.

Авторка петиції вважає, що воювати повинні боєздатні громадяни, а "айті-, соц-, креативні, технічні та інші фахівці можуть воювати на інформаційному фронті". Також, на її думку, такі чоловіки можуть бути кориснішими за кордоном.

"Впровадження обмежень на виїзд окремих категорій громадян з території України нагадує радянські практики, від яких наша країна поступово позбавляється", - заявила авторка петиції.

Скріншот
Скріншот

Відповідь Зеленського 

Він нагадав, що зв'язку з військовою агресією рф проти України та з метою забезпечення оборони держави в Україні з 24 лютого введено воєнний стан. Тож на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, у тому числі, статтею 33 Конституції України, можуть обмежуватися.

"Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану", - йдеться у відповіді на петицію.

Він зазначив, що відповідно до Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" правила перетинання державного кордону, обмеження та категорії громадян, які можуть здійснювати такий перетин у разі введення на території України воєнного стану, встановлюються Кабінетом Міністрів.

"Тому я звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання. Про відповідні результати автора електронної петиції поінформує Кабінет міністрів України", - зазначається у відповіді на петицію.

Нагадаємо, в Україні хочуть дозволити студентам виїжджати за кордон. Крім того, з 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з росіянами.

Також Інформатор писав, чи можуть виїхати за кордон чоловіки, яких зняли з військового обліку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube