За рибу - чудовисько заплатили скажені гроші: проте можна з'їсти шматочок - фото

Блакитного тунця розміром з ведмедя продали за 1,3 мільйона доларів на аукціоні

Риба, тунець, їжа, продукти, рекорд, мільйон доларів, гроші, Токіо
Рибний аукціон, перший цього року, є традиційним на ринку в Японії

На токійському ринку Тойосу в Японії продали гігантську рибину – блакитного тунця, за якого просили суму в понад один мільйон доларів. Це вже шостий раз, коли перший аукціон року на токійському ринку виграв оптовик Onodera Groupє – саме ця компанія купила тунця-рекордсмена. Про це повідомляє IFLScience.

Зрештою блакитного тунця розміром з ведмедя продали за 207 мільйонів ієн – 1,3 мільйона доларів. Його м’ясо могло б задовольнити цілу зграю акул. 276-кілограмова риба була виставлена ​​на аукціоні – найбільшому оптовому рибному ринку в світі.

Корпорація, яка купила рибу, керує декількома закладами громадського харчування, включаючи програми шкільного харчування. Проте цінний тунець потраплятиме в їхні шикарні суші-ресторани по всій Японії та за її межами.

Місцевий аукціону Хацу-Сері є важливою подією для постачальників дорогих морепродуктів. ВІн традиційно проводиться вранці 5 січня. Це жвава подія, під час якої учасники змагаються за гігантського блакитного тунця, який часто має надзвичайно високу ціну.

Цього року корпорація вже вшосте виграє перший аукціон року з виловом тунця. Однак вони пропустили найвищу ставку за всю історію, коли тунець вагою 278 кілограмів був проданий за 3,1 мільйона доларів у 2019 році.

блакитного тунця розміром з ведмедя продали за 207 мільйонів ієн – 1,3 мільйона доларів
Блакитного тунця розміром з ведмедя продали за 1,3 мільйона доларів.

Блакитний тунець – морський хижак, який може досягати величезних розмірів завдяки своєму величезному апетиту та мисливським навичкам. Існує три види блакитного тунця: тихоокеанський – Thunnus orientalis, південний – Thunnus maccoyii і атлантичний – Thunnus thynnus, останній з яких є найбільшим.

Синій тунець, якого шанують за багатий і маслянистий смак, значно більший за інші види тунця, такі як альбакор, стрибун і жовтоперий тунець, які зазвичай можна знайти в консервованому вигляді.

Японія споживає приблизно від 70 до 80% тихоокеанського блакитного тунця в світі. Зайве говорити, що цей ненаситний апетит до риби призвів до серйозного перелову. Оцінка Міжнародного наукового комітету з тунця показала, що надмірний вилов знищив популяцію тихоокеанського блакитного тунця, скоротивши її на 97,4%. Іншими словами, нинішня популяція становить лише 2,6% від початкової чисельності.

Хоча є промінчики надії. У 2021 році опублікували оновлену інформацію щодо природоохоронного статусу виду, перевівши атлантичного блакитного тунця з категорії "Зникаючий", а південний блакитний тунець перейшов із категорії "Критично зникаючий" до категорії "Зникаючий".

Проте очевидно, що значна частина світових методів рибальства залишається нестабільною, завдаючи жахливої ​​шкоди багатьом популяціям морських видів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube