Понад кілометр пляжу на острові Хоккайдо укритий загиблими мешканцями океану
Понад 1200 тонн мертвої риби прибило до узбережжя острова Хоккайдо, що на півночі Японії. Це сталося неподалік міста Хакодате. Більше кілометру пляжу нині засипано загиблими та напівзогнилими сардинами.
Місцеві мешканці запевняють, що ніколи не бачили такої жахливої картини. А експерти та екологи вважають, що причиною є вода, злита з АЕС "Фукусіма", повідомляє The Guardian.
Влада вже заборонила населенню збирати рибу чи навіть торкатися її, адже вона може бути заразною. Точні причини масової загибелі океанського населення наразі невідомі.
Втім, окремі екологи та користувачі соцмереж пов'язують цю трагедію з водою, яка використовувалась для охолодження ядерних реакторів на "Фукусіма-1". У вересні поточного року, нагадаємо, японська влада ухвалила рішення злити усю цю воду в океан.
Водночас існують й інші гіпотези. Експерт Науково-дослідного інституту рибальства міста Хакодате Такаші Фудзіокі запропонував наступну гіпотезу. Згідно з його думкою, рибу могли переслідувати хижаки. Втікаючи, сардини виснажилися через нестачу кисню, після чого їх викинуло на берег хвилями прибою. До того ж косяк риб міг потрапити до холодних вод під час міграції, де й загинути.
За словами Такаші Фудзіоки, дослідника з Науково-дослідного інституту рибальства Хакодате, можливо, рибу переслідували більші особини, вона виснажилася через нестачу кисню, рухаючись щільною групою, і була викинута на берег хвилями. Риба також могла раптово потрапити до холодних вод під час міграції.
"В будь-якому разі, гниюча риба може знизити рівень кисню у воді і вплинути на морське середовище — це ще більше погіршить екологічну ситуацію на узбережжі", - пишуть журналісти.
Нагадаємо, що в 2011 році на атомній станції "Фукусіма" в Японії сталася аварія. Її навіть порівнювали з трагедією на ЧАЕС. АЕС після цього перестала працювати. В серпні уряд в Токіо ухвалив рішення скинути радіоактивну воду зі станції до океану. Йшлося про майже один мільйон тонн зараженої радіацією рідини.
Країна запевняла світ у тому, що це цілком безпечно для навколишнього середовища. А голова японської держави Фуміо Кісіда навіть публічно скуштував рибу, що була виловлена неподалік "Фукусіми", та змусив зробити це своїх підлеглих. Як ми бачимо, кілька місяців потому на Хоккайдо сталася екологічна катастрофа. Чи пов'язаний цей факт із радіоактивною водою з АЕС - скажуть експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.