З ферми втекла велетенська риба, яка снідає піраньями. Рибалки в захваті, екологи в шоці - фото

Зараз ненажерлива істота тероризує мешканців болівійської Амазонки.

Наука, риба, Болівія, світ
Через це зменшується чисельність інших видів риби в болівійській ріці.

У болівійській Амазонці живуть різноманітні види сомів та гігантська прісноводна риба, відома в місцевих жителях як пейчі. Вчені ж назвали її Arapaima gigas. Вона схожа на водяну змію, фактично, це одна з найбільших прісноводних риб у світі, яка досягає 4 метрів у довжину та важить 200 кг або й більше!

Риба має орган, схожий на легені, і їй доводиться регулярно підніматися на повітря, щоб дихати, тому вона любить спокійнішу воду. Ще одна її особливість полягає в тому, що вона їсть піраній, здатних знищувати тварин вагою до 50 кг. 

За оцінками, щороку пейчі поширюється ще на 40 км углиб річок басейну Амазонки. Її розмір і апетит вже становлять серйозну загрозу для місцевих рибних запасів, розповіли у місцевому Центрі дослідження водних ресурсів, йдеться в матеріалі BBC.

"Це територіальна риба, вона захоплює водойму та відлякує місцеві види, що становить серйозну проблему. Інші види тікають від хижака та потрапляють у інші водойми, набагато віддаленіші і важкодоступні", - пояснили тут.

Рибу пейчі їдять по всій Болівії!
Рибу пейчі їдять по всій Болівії!

Риба пейчі їсть піраній та птахів

Коли пейче вперше з’явився в Болівії наразі невідомо. Загальноприйнято вважати, що її прибуття стало результатом аварії на рибній фермі в Перу, де розводили цю рибу. Протягом перших років життя пейчі ростуть зі швидкістю 10 кг на рік. Це означає, що пейчі їдять багато риби. На відміну від інших хижих риб, таких як піранья, пейчі має маленькі, не особливо гострі зуби. Але відсутність вражаючих зубів не заважає їй їсти піранью та безліч інших риб, а також рослини, молюсків і птахів. І все це пейчі збирає, як гігантський пилосос.

Це відлякує будь-яку рибу, яка намагається з’їсти молодняк пейчі. За прогнозами екологів, у наступні одне-два десятиліття пейчі пошириться на всі потенційні території, де цей вид може жити. Однак для місцевих рибалок поява пейчі стала благом, адже тепер м'ясо цієї риби їдять і люблять по всій Болівії!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube