З російського полону звільнено вже 3135 українців і українок: Зеленський розповів про сьогоднішній обмін

Читать на русском

Президент України розповів про деталі обміну 8 лютого, коли 100 українських воїнів повернулися додому

Читать на русском
Володимир Зеленський зрадів обміну 100 полонених
З полону рф повернулися солдати та сержанти, більшість – захисники Маріуполя та "Азовсталі"

Президент України розповів про деталі обміну 8 лютого, коли 100 українських воїнів повернулися додому

Президент України Володимир Зеленський розповів про успішний обмін військовополоненими, який відбувся 8 лютого. Всього з полону рф вдалося повернути додому 100 українських героїв. Переважно це солдати та сержанти, захисники Маріуполя та "Азовсталі".

Зеленський заявив, що загалом на сьогодні з російського полону звільнено 3135 українців і українок. Окремо він подякував всім, хто зробив обмін полоненими можливим. 

"Я дякую всій нашій команді, яка займається обмінами. Кирилу Буданову та всім у ГУР, хто веде обміни. Андрію Єрмаку та команді Офісу. Дмитру Усову та всьому Координаційному штабу з питань військовополонених. Усім, хто залучений, усім, хто допомагає. Дмитро Лубінець та команда омбудсмена. Ігор Клименко та команда МВС. Василь Малюк та команда СБУ. І, звичайно, моя особлива вдячність усім нашим воїнам на передовій, кожному підрозділу, які поповнюють обмінний фонд і беруть у полон російських окупантів. Кожен на своїй позиції забезпечують це", - заявив він.

Обміни полонених: коли і як відбувалися

Останній обмін полоненими між рф та Україною відбувся 31 січня 2023 року. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів. 3 січня 2024 року відбувся найбільший з початку повномасштабного вторгнення росії обмін. У його рамках Україна повернула 230 військових та цивільних.

За даними Мінреінтеграції, станом на 17 листопада 2023 року вдалося встановити особи 4 337 українських полонених, що перебувають у росії. З них 3 574 це - військові та 763 цивільні.

Нагадаємо, адвокату Ігорю Фещенку у нормах "мобілізаційного" законопроєкту, прийнятому у I читанні, надто багато аспектів здається нереальними. зокрема, це перепроходження медогляду людьми з інвалідністю, створення Електронного кабінету військовозобов'язаного та формування спільного реєстру.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.