Росіяни хотіли обміняти колаборантів на своїх полонених: що відомо

ЦНС повідомляє, що прокуратура рф зверталась до начальника служби на тимчасово окупованих територіях з приводу надання списків обміну колаборантів на своїх полонених

Обмін полоненими
Росіяни висловлювали бажання обміняти колаборантів на наявних у них полонених

Активісти групи "Кібер спротиву" отримали доступ до конфіденційної інформації російської пенітенціарної служби. Вони натрапили на інформацію, що стосується можливого обміну ув'язненими колаборантами на своїх полонених.

У Центрі національного спротиву повідомили, що згідно з документами, прокуратура рф зверталася до начальника служби на тимчасово окупованих територіях Олексія Чеповського з проханням надати списки осіб для можливого обміну.

Росіяни хотіли обміняти колаборантів на своїх полонених: що відомо 1

Росіяни хотіли обміняти колаборантів на своїх полонених: що відомо 2

Серед них, окрім ув'язнених, у списку також знаходяться особи, арештовані без офіційного повідомлення, які довгий час перебували на волі. Всього цей перелік нараховує 45 осіб.

Росіяни хотіли обміняти колаборантів на своїх полонених: що відомо 3

Росіяни хотіли обміняти колаборантів на своїх полонених: що відомо 4

У Нацспротиві додали, що пріоритетом для України є визволення своїх полонених. Водночас плани обмінювати їх на колаборантів вважаються неприпустимими.

Обмін полоненими

31 січня відбувся один із наймасштабніших обмінів полоненими за період війни. Вдома опинилися 207 українських військовослужбовців. За словами голови Офісу президента Андрія Єрмака, серед звільнених воїнів — представники Збройних сил, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Національної поліції — рядові, сержанти та офіцери. Серед них були військові, які захищали Маріуполь та "Азовсталь", перебували на острові Зміїний, а також брали участь у бойових діях на різних напрямках війни — у Донецькій, Запорізькій, Харківській, Луганській, Херсонській та Сумській областях Президент України Володимир Зеленський опублікував вражаючі відео та фото, на яких зафіксовано прибуття воїнів на батьківщину.

Водночас за інформацією ГУР, у цьому обміні не було осіб, які перебували в списку полонених у день  падіння літака Іл-76. Тепер загалом до України повернулися 3035 осіб. За офіційною статистикою, російські окупанти все ще утримують близько 1900 військовослужбовців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube