З початку року в Україні "замінували" понад 3 тисячі будівель. МВС звинувачує у цьому Росію

Читать на русском

У 2022 році в Україні «замінували» 339 об'єктів

Читать на русском
З початку року в Україні "замінували" понад 3 тисячі будівель. МВС звинувачує у цьому Росію

У 2022 році в Україні «замінували» 339 об'єктів

В Україні лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування. У міністерстві внутрішніх справ вважають, що за хвилею псевдозамінувань по всій країні стоїть Росія.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на департамент комунікації МВС України.

«Сьогодні ми можемо впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим, як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією», – йдеться у повідомленні.

У МВС наголосили, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або Російської Федерації.

З більш ніж трьох сотень повідомлень про мінування 306 надійшло електронною поштою, 27 – телефоном та 6 – особисто або поштою.

Це половина від кількості повідомлень, отриманих за весь минулий рік. Силовики перевіряють кожне повідомлення. Усього перевірили три тисячі 183 об'єкти.

Метою таких атак, як вважають у МВС, є навіювання українцям невпевненості у власній безпеці.

У МВС дали поради, як реагувати на такі повідомлення:

  • зберігати спокій і пам'ятати, що всі повідомлення до цього виявилися помилковими;
  • важливо швидко повідомити про подібну можливу провокацію в поліцію, сапери та вибухотехніки перевірять об'єкт, евакуювавши людей.

У СБУ нагадали, що «анонімних терористів» знаходять та притягають до кримінальної відповідальності за статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об'єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджений на строк від 4 до 8 років;
  • ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) у разі загрози скоєння вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров'я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі строком від 5 до 10 років із конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні лише за день «замінували» 600 будівель, поліція перевірила кожну.

Також ми писали, що в Одесі «замінували» пам'ятник Дюку де Рішельє. Також ми розповідали, що у Рівному «замінували» 36 шкіл.

Крім того, ми писали, що в Україні продовжується хвиля мінувань. Після Черкас та Дніпра замінували усі школи у Львові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.