З Орбана вибили обіцянку не блокувати ініціативи НАТО щодо допомоги Україні

Читать на русском

Будапешт хоче, аби його звільнили від обов’язку надавати військову підтримку Києву, навіть якщо це буде рішенням усього Альянсу

Читать на русском
З Орбана вибили обіцянку не блокувати ініціативи НАТО щодо допомоги Україні

Будапешт хоче, аби його звільнили від обов’язку надавати військову підтримку Києву, навіть якщо це буде рішенням усього Альянсу

У середу, 12 червня, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів перемовини з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. У результаті Угорщина погодилася не чинити перешкод жодним рішенням Північноатлантичного блоку щодо допомоги Києву. Столтенберг вважає, що в майбутньому НАТО відіграватиме більшу роль у наданні безпекової допомоги, навчанні військового персоналу та довгострокової фінансової підтримки України. Натомість Будапешт хоче мати можливість уникати свого залучення до таких ініціативах. 

Про це оголосили під час спільної пресконференції Столтенберга та Орбана. Генсек НАТО вважає, що така угода є цілком прийнятною, зважаючи, що Будапешт має право вето в Альянсі. Водночас Орбан презентує це як перемогу, адже раніше заявляв, що ідея надіслати військових блоку в Україну може стати «модною та мейнстрімом».

«Сьогодні Угорщина чітко дала зрозуміти, що не буде блокувати рішення НАТО, які, хоча вони відрізняються від нашої раціональної оцінки ситуації, поділяються та підтримуються рештою альянсу... Сьогодні ми отримали гарантію, що коли мова йде про російсько-українську війну, ми не повинні будемо брати в ній участь. Угорщина не буде надавати кошти або особовий склад для цієї війни. Територія Угорщини також не буде використовуватися для будь-якої участі в цій війні», — зазначив він.

Орбан та НАТО

Віктор Орбан позиціює себе посередником між Заходом та авторитарним блоком, але на практиці часто допомагає Кремлю. Строк повноважень Столтенберга добігає кінця. Оскільки НАТО готується обрати нового Генерального секретаря, Орбан заявляв, що Будапешт проголосує за нового кандидата, якщо він гарантуватиме Угорщині можливість не захищати Україну від Росії.

Ключовий саміт НАТО відбудеться у Вашингтоні 9-11 липня. Відомо, що Київ не отримає гарантій про приєднання до блоку в майбутньому, але готуються рішення, спрямовані на посилення співпраці з НАТО. Зокрема очікується, що союзники узгодять щорічний пакет допомоги Україні в розмірі 40 мільярдів євро. Блок розглядає Росію найбільш актуальною загрозою безпеці й готується реагувати на потенційну агресію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.