З 17 липня чоловіків, що мають право на виїзд за кордон, можуть зупинити без одного документу

В ніч на 17 липня в пунктах пропуску при виїзді громадян за межі України у чоловіків громадян України у віці від 18 до 60 років прикордонники почнуть перевіряти наявність військово-облікових документів

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко

Для перетину кордону чоловікам віком від 18 до 60 років з 17 липня потрібно мати військовий квиток. При відсутності такого документа буде виноситися відмова. Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону. 

“В ніч на 17 липня в пунктах пропуску при виїзді громадян за межі України у чоловіків громадян України у віці від 18 до 60 років ми почнемо перевіряти наявність військово-облікових документів. Це стосується зазначу всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. При відсутності такого документа власне буде виноситися відмова в перетині кордону”, – сказав Демченко

Андрій Демченко заявив, що категорії тих, кому дозволено перетинати кордон і умови перетину не змінилися, “але до тих умов які є додається власне і наявність військово-облікового документа”.

“Це якраз передбачено змінами до законів України та плином терміну. Сьогодні останній день, коли чоловіки мали б або стати на військовий облік або оновити свої військово-облікові дані”, – пояснив Демченко.

Водночас категорії тих, кому дозволений виїзд, не змінилися.

Мобілізація жінок: кого можуть оштрафувати та позбавити права на керування автомобілем

З 16 травня 2024 року жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, зобов'язані стати на військовий облік при працевлаштуванні. Це стосується як тих, хто вже працює в медичній або фармацевтичній сфері, так і тих, хто планує розпочати роботу в цій галузі. Наразі вони можуть вступити до лав Сил оборони лише за власним бажанням.

Що потрібно знати про військовий облік жінок, повідомляє юрист громадського об’єднання "Центр економічно-правового розвитку" Андрій Корбецький. Він зазначив, що згідно з пунктом 11 статті 1 Закону "Про військовий обов’язок та військову службу" усі жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, обов’язково повинні стати на військовий облік. Вони мають бути придатними до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Щоб стати на облік, потрібно звернутися до ТЦК до 17 липня 2024 року, де заведуть особову справу та направлять на медкомісію, яка визначить придатність до служби.

Корбецький наголосив, що за порушення правил військового обліку жінкам загрожує штраф - від 17 тис. до 25,5 тис. грн. За його словами, українки, які вже стоять на обліку, також повинні оновити свої дані. Адже ігнорування цього може призвести до штрафів та тимчасового обмеження керування транспортом.

"Нова зміна: тепер жінки, які перебувають на військовому обліку (медикині та фармацевтки), повинні оновити свої облікові дані в ТЦК. Недотримання цього обов’язку також призведе до штрафів і можливих тимчасових обмежень, наприклад, прав керування транспортом", ― повідомляє Корбецький.

Юрист також нагадав, що жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані у чи залучені до робіт із забезпечення оборони держави лише в добровільному порядку.

"Згідно з пунктом 12 статті 1 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу», жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на службу або залучити до робіт із забезпечення оборони держави лише в добровільному порядку... Для медикинь, які стануть на військовий облік, право на виїзд за кордон залишається незмінним. Закон не вносив жодних змін щодо перетину кордону військовозобов’язаними жінками", - наголосив Корбецький.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube