Українців, які ігноруватимуть повістки, можуть оголосити у розшук після 16 липня - Міноборони

Громадяни, які не оновили свої дані до 16 липня, почнуть отримувати повістки, а за ігнорування документа про виклик до ТЦК можуть оголосити у розшук

Мобілізація в Україні, повістка поштою, Резерв+, оновлення даних, ЗСУ
Після 16 липня українцям почнуть розсилати повістки, за ігнорування яких вони можуть потрапити у розшук

16 липня в Україні завершується кампанія з оновлення військово-облікових даних. Після цієї дати українцям поштовим відправленням надходитимуть повістки, за ігнорування яких громадяни можуть потрапити у розшук.

Про те, чому українці потраплятимуть у розшук, якщо проігнорують повістку, розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв’ю YouTube-каналу єПитання. Вона зазначила, що до 16 липня діяла норма про отримання повістки особисто й під підпис. Лише такі повістки вважалися врученими належним чином. З 17 липня повістка, надіслана поштою, вважатиметься врученою, навіть якщо її не забрали.

Працівники ТЦК з 17 липня розпочнуть розсилати повістки на адреси, які є у базі "Оберіг". Таким чином військовозобов'язані вважатимуться повідомленими належним чином. Якщо вони ігноруватимуть час прибуття до ТЦК, вказаний у повістці, вони потраплятимуть у розшук.

"Якщо людина ігнорує певний час повістки, вона буде передаватись у розшук", – пояснила Черногоренко.

Заступниця міністра оборони додала, що статус "у розшуку" відображатиметься у застосунку Резерв+.

Черногоренко також пояснила, що повістки надходитимуть поштою від ТЦК та Укрпошти. Вони вважатимуться врученими і тоді, коли людина розписалася в їх отриманні, і тоді, коли цього не зроблено. Якщо вимоги у повістці проігноровані, людина потрапляє у розшук.

"Дійсно, дані людей передаватимуть у розшук, якщо вони ігнорують запрошення і правила військового обліку. Але це закон, це чинне законодавство, яке ми маємо виконувати і забезпечувати прозорість такого виконання", – підсумувала вона.

 

Автоматичні штрафи та оновлення даних після 16 липня: чи можливо це?

Військовозобов'язані громадяни, які не оновили даних про себе, не отримають автоматично штраф від ТЦК після 16 липня. Штрафні санкції їм можуть виписати до трьох місяців з моменту, коли було виявлено порушення, а також до одного року після того, як його було вчинено. Таку норму продиктовано Кодексом про адміністративні порушення.

Крім того, після 16 липня завжди можна оновити інформацію про себе й уникнути штрафу, якщо на це були об'єктивні причини, зокрема лікарняний. Щоправда, перебування на лікарняному доведеться документально підтвердити. За словами депутата Олександра Федієнка, якщо людина оновила інформацію про себе після 16 липня - вона усунула адміністративне порушення, тому штрафу за неоновлення даних не буде, бо складу адмінпорушення немає. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, хто може першим отримати повістку після 16 липня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube