Десять днів на оскарження і жодної повторної постанови: у Генштабі пояснили, як відсудити штраф ТЦК

На час розгляду оскарження у суді ТЦК не зможуть повторно виписати штраф

ТЦК , штраф, суд, оскарження, постанова
Постанову ТЦК можна буде оскаржити у судовому порядку протягом 10 днів з моменту отримання

Українці зможуть оскаржити постанову ТЦК про накладання штрафу. Для цього у законному порядку передбачено десять днів з моменту винесення документа про адміністративне правопорушення. На час розгляду справи повторно накласти штраф ТЦК не можуть.

Про те, що громадяни зможуть у суді оскаржити постанови ТЦК про адмінпорушення, повідомила представниця Центрального юридичного управління Генерального штабу ЗСУ, підполковник юстиції Ірина Гарбуз.

"Ті громадяни, хто не згоден з накладеним стягненням, мають право звернутися до суду для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Зробити це необхідно протягом десяти днів з моменту винесення постанови про притягнення до відповідальності", - пояснила вона. 

 На період розгляду справи у суді за непоновлення військово-облікових даних, громадянин не може бути повторно притягнений до відповідальності. 

Хто потрапить у розшук і чи будуть штрафи автоматично після 16 липня

З 17 липня українцям почнуть розсилати повістки поштою. Повістка надходитиме рекомендованим листом і вважатиметься у будь-якому разі врученою. За ігнорування повістки й ігнорування візиту до ТЦК у термін, що буде зазначений в ній, людина потраплятиме у розшук.

Водночас жодних автоматичних штрафів не буде. Штрафну санкцію можуть виписати у двох випадках: протягом трьох місяців з моменту виявлення адмінпорушення, або до року, з моменту його вчинення. 

Військовозобов'язаним українцям не виписуватимуть адмінпостанову про накладання штрафу, якщо вони з поважних причин не оновили дані про себе. До поважних відноситься, приміром, перебування на лікарняному. Таку інформацію повідомив офіцер Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот. Він пояснив, що "на слово" військові ТЦК громадянам не віритимуть - слід документально підтвердити причини несвоєчасного оновлення даних. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube