Розшукувати ухилянта почнуть не одразу, а лише якщо він ігнорує повістки певний час
Українських чоловіків, які не оновили військово-облікові дані, після 16 липня можуть оголошувати у розшук. Однак це не станеться автоматично. Це відбудеться, якщо вони не з'являться в ТЦК по повістці.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в інтерв'ю на YouTube-каналі "Є питання". Вона додала, що якщо людина ігнорує повістки "певний час, він передаватиметься у розшук".
Черногоренко не уточнила, що є "певним часом" і скільки повісток треба проігнорувати, щоб опиниться у розшуку. Також вона нагадала, що повістки, які приходять по Укрпошті, будуть вважатися врученими, навіть якщо людина не поставила там свій підпис.
"Це відбувається за аналогією запрошень до суду", - пояснила Черногоренко.
Вона підкреслила, що застосунок "Резерв+" дає можливість кожному бачити інформацію про себе в реєстрі "Оберіг". І якщо у людини встановлено додаток (він міг при цьому і не оновити дані), то у військовозобов'язаного буде можливість побачити, що він оголошений у розшук. Це, на думку Черногоренко, важливо - щоб випадково не дізнатися, що ти перебуваєш у розшуку, "десь на блокпості".
Нагадаємо, що згідно з новим законом про мобілізацію, затримувати чоловіків на вулиці та доставляти їх до військкоматів можуть лише поліціянти, тоді як представники ТЦК не мають таких повноважень. При цьому і відмова від вручення повістки є недопустимою, і в такому разі поліціянт може починати процедуру затримання.
Військовозобов'язаних, які не оновили свої дані до 16 липня, можуть оштрафувати на суми від 17 до 25 тисяч гривень. Окрім штрафів, людину можуть обмежити у праві керування транспортом. Якщо штраф не буде сплачено, рахунки можуть бути заблоковані (якщо на картці є необхідна сума, то її спишуть), а якщо борг перевищить 150 тисяч гривень, майно буде виставлене на торги.
Якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати блокуванням рахунку та подальшим стягненням коштів і майна. Своєчасно дізнатися про штраф, який ТЦК бачить через реєстр “Оберіг” можна через Автоматизовану систему виконавчого провадження.
Автоматизована система виконавчого провадження - це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.