Чому з бронюванням працівників виникли труднощі: відповідь ТЦК

Роботодавці роками порушували правила військово обліку

Бронювання від мобілізації, працівники, ТЦК, військовозобов'язані, роботодавці
Роботодавці беруть на роботу працівників. які є військовозобов'язаними і тому виникають труднощі з бронюванням

З бронюванням працівників на підприємствах України масово виникають труднощі. Проблема у тому, що роботодавці роками порушують правила військового обліку і приймають на роботу військовозобов'язаних працівників, але звірку персональних даних найманих працівників майже не проводять. Тому й виникають проблеми з бронюванням таких співробітників у ТЦК.

Про те, що на підприємствах все частіше виникають проблеми з бронюванням працівників, повідомила представниця ТЦК Лариса Козак. Вона зазначила, що роботодавці ігнорують постанову Кабміну за номером 1487 й беруть на роботу тих осіб, які є військовозобов'язаними. Цей документ вже діє три роки, але при цьому підприємства не перевіряють військово-облікових документів працівників.

"У нас вже майже 3 роки діє постанова №1487 Кабінету міністрів України, яка чітко забороняла приймати на роботу військовозобов'язаних громадян і вести їх персональний військовий облік без перебування на військовому обліку або з невідповідними військово-обліковими документами," повідомила представниця ТЦК.

Вона також додала, що роботодавці та працівники мають проводити звірку свої даних один раз на п'ять років. При цьому на підприємствах критичної інфраструктури звірку слід робити частіше - щороку. Однак, станом на зараз, ці вимоги не виконуються, тому з бронюванням працівників виникають проблеми. 

"На жаль, ці правила нехтувалися. Бронювались особи, приймались на роботу. Персональний військовий облік щодо таких осіб вівся з порушеннями", - каже представниця ТЦК.

Після посилення мобілізаційного законодавства у працівників, які хочуть отримати бронювання від мобілізації, виникають труднощі, бо у їхніх військово-облікових даних містяться неточності, що, у підсумку, позбавляє їх права на бронь. 

"Ніщо не заважає бронюватися за наявності дійсного військово-облікового документа, дійсної військово-облікової спеціальності, що є обов'язковою умовою бронювання", - пояснила Козак. 

Козак підкреслила, що роботодавці масово скеровують працівників до ТЦК. Утім, отримати бронювання можуть лише ті, хто має чинні військово-облікові документи без порушень військового обліку.

Роботодавці мають сприяти мобілізації 

З 16 травня 2024 року Кабінет Міністрів України суттєво розширив повноваження та обов'язки роботодавців щодо сприяння мобілізаційним заходам. Згідно з Постановою № 560, роботодавці тепер відіграють ключову роль в інформуванні та доставці повісток своїм працівникам, які підлягають мобілізації.

В Україні вже зафіксовані випадки, коли роботодавцям нарахували штрафи за військовозобов'язаних працівників. Приміром, одного із керівників ТОВ покарали адміністративним порушенням за те, що він не забезпечив явку працівників до ТЦК. Усі ці випадки присутні у Єдиному реєстрі судових справ і, після 16 липня, їх кількість може суттєво збільшитись. У цьому відношення варто нагадати й про розмір штрафів для роботодавців. Санкції сягають від 34 тис. грн і аж до 59,5 тис. грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube