Через "Резерв+" або поштою: як українцям за кордоном оновити дані та отримати відстрочку від мобілізації без візиту до ТЦК

Найкраше громадянам за кордоном оновити свої дані через застосунок Резерв+, а потім в електронному вигляді доводити право на відстрочку

Українці за кордоном, відстрочка, оновлення даних, ТЦК
Оновити дані українці за кордоном можуть у Резерв+, а також в електронному вигляді подаватись на відстрочку

В Україні залишилось три доби до завершення кампанії з оновлення військово-облікових даних військовозобов'язаними громадянами 18-60 років. Частина цих громадян перебувають за кордоном, тож найкращим способом для них оновити свої дані стане застосунок Резерв+. Щобільше, українці можуть звернутися до ТЦК електронним листом по відстрочку і для цього не потрібно обов'язково повертатися в Україну. 

Про те, що в українців є можливість як оновити дані за кордоном, так і звернутися електронним листом по відстрочку від мобілізації, повідомила юристка Неля Романенко для видання "Дзеркало тижня". Фахівець наголосила, що оновлені дані через застосунок Резерв+ відображатимуться у відповідному електронному військовому квитку. Цей документ має аналогічну юридичну силу, що і його паперовий аналог.

Електронний військовий квиток міститиме штрих-код, за яким зчитуватиметься уся інформація про військовозобов'язаного, що необхідно для отримання документів в українських консульствах за кордоном. Фактично, Резерв+ є найкращим варіантом оновлення даних.

Оновлення даних електронним листом

Якщо ж військовозобов'язаний громадянин вирішив оновити свої дані через електронну пошту, то для їх оновлення слід вказати чітку інформацію як про отримувача, так і про відправника. Треба чітко вказати адресу ТЦК, адресувати лист чітко його керівникові. Повідомити всі дані про себе, як от прізвище, адресу проживання, податковий номер тощо. при цьому слід пильнувати, щоб у листі не було помилок. 

"У разі оновлення даних через електронну пошту - раджу підписати документи кваліфікованим електронним підписом. Кожний ТЦК та СП має офіційну електронну пошту (принаймні, обласні ТЦК точно мають). У листі вказати обов'язкові реквізити - кому він адресований (відповідний ТЦК), від кого (Ваше П.І.Б., дата народження, податковий код, місце реєстрації), суть звернення (уточнення даних), прохання надати відповідь, дата", - повідомила юристка.

Відстрочка через електронний лист

Вона також розповіла, що для отримання відстрочки від мобілізації необов'язково особисто з'являтися до ТЦК. Це можна зробити, за її словами, через електронний лист, оскільки жодної заборони на обмеження такого способу комунікації з ТЦК немає, навіть попри те, що військкоми найчастіше вимагають особисто прибути до ТЦК.  Водночас юристка зізнається, що шанси отримати відмову у такому разі доволі високі. 

"Подати документи на відстрочку, перебуваючи поза межами України, на даний час можна спробувати через електронний лист. Деякі ТЦК вважають, що військовозобов'язаний має все ж таки прибувати особисто, однак жодна норма чинного законодавства такого обов'язку не встановлює. Але ймовірність отримати відмову досить висока", - каже юристка. 

Усі документи, де зафіксоване звернення про відстрочку до ТЦК, слід ретельно зберігати, щоб мати докази того, що звернення були. Також комунікацію можна організувати через адвоката. 

"Все це бажано робити офіційно, у письмовому виді - при цьому мати підтвердження отримання таких листів (ТЦК рідко підтверджують отримання електронних листів). В будь-якому випадку, офіційне листування можна організувати через адвоката", - пояснила вона.

Штрафів за не оновлення даних можна уникнути

Депутат від Слуги народу Олександр Федієнко каже, що оновити військово-облікові дані українці зможуть й після 16 липня і при цьому штрафів можна уникнути. За словами Федієнка, якщо усунути адміністративне порушення, то штрафної санкції не буде. Такі норми випливають з Адміністративного кодексу. 

Офіцер Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот також підтвердив, що штрафів за не оновлення даних після 16 липня можна уникнути. Утім, за його словами, причини на це мають бути дійсно важливі. Приміром, коли йдеться про лікарняний. У такому разі штраф не випишуть, але військовозобов'язаний має підтвердити документально про те, що хворів, бо на слово йому не повірять. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що згенерований в електронному вигляді у Резерв+ військовий квиток є заміною паперовому документу, бо має таку ж юридичну силу. Українці можуть впевнено користуватися електронним документом для виїзду за кордон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube