"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Повістка вважатиметься врученою навіть у разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата
Кабінет міністрів України затвердив постанову, яка стосується проведення призову громадян на військову службу й регулює порядок вручення повісток. Відтепер вони будуть вважать врученими, навіть за умови, що не були видані особисто у руки. Це стосується і відправлення повісток військовозобов'язаним поштою.
Відповідні тези викладені у постанові Кабміну №560 від 16 травня 2024 року. ЇЇ було оприлюднено ввечері 17 травня. Тобто напередодні вступу в силу закону №10449 про посилення мобілізації. Документ налічує близько 80 сторінок.
У постанові зазначається, що відтепер підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є особистий підпис (у разі її вручення в руки), відеозапис вручення повістки чи ознайомлення з її змістом, відеозапис акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови у спілкуванні з особою уповноваженою вручати повістки.
Також цей документ регламентує порядок заочного вручення повісток резервістам й військовозобов'язаним, у тому числі їх відправлення засобами поштового зв’язку. Так, належним підтвердженням оповіщення буде:
Тобто, згідно з пунктом 41 постанови, навіть якщо громадянин відсутній за адресою прописки, буде вважатись, що його оповістили про необхідність з'явитись до ТЦК.
З 18 травня цього року набирає чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Він запроваджує ряд змін у призиві на військову службу громадян країни. Для тих, хто не буде слідувати новим нормам встановлені штрафи. Наприклад, за відмову від оновлення даних у ТЦК передбачені штрафи від 17 до 25,5 тисяч гривень. Для посадовців та юридичних осіб штрафи сягатимуть від 34 до 59,5 тисяч гривень.
Також у Раді планують запровадити заочні штрафи для ухилянтів. Проєкт закону наразі готують до другого читання. Згідно з ним, якщо особа не оновила військово-облікові дані, ТЦК може винести постанову про накладання штрафу. Водночас для цього у військкомату мають бути документи, що підтверджують виклик особи для оновлення даних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.