“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ці суди доступні безпосередньо учасникам судового процесу та їх представникам
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) планує запустити в Україні пілотний проект для створення онлайн-судів. Це дозволить розглядати позови невеликої вартості.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр ЄБРР .
"Проект стартує в Україні, де 49% опитаних компаній в Києві повідомили, що суди є основною, або дуже серйозною перешкодою для їхньої діяльності. Онлайн-суди припускають дистанційну процедуру вирішення спорів, починаючи від подачі позову та закінчуючи винесенням рішення", - йдеться у повідомленні.
Концепція і дорожня карта, розроблені на другому етапі для України, зможуть бути відтворені в інших економіках, де інвестує ЄБРР.
За даними Світового банку, вартість вирішення комерційної суперечки через місцевий суд першої інстанції в Сербії становить в середньому 39,6% вартості позову, тоді як в Україні ця цифра сягає 46,3%, а у Киргизькій Республіці - 47%.
Наразі ЄБРР запускає комплексну оцінку показників і стандартів діяльності судів на основі кращих міжнародних, європейських і національних практик господарських судів. Ці стандарти встановлять цільові показники ефективності концепції та плану розвитку онлайн-судів, розробці яких буде присвячений другий етап, висвітлюючи необхідні правові, технічні та бюджетні передумови їх створення.
Нагадаємо, Зеленський пообіцяв створити в Україні ефективну судову систему за три роки. Крім того, НАЗК через рішення КС просить суди припинити провадження у 62 справах.