Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Ініціатива Ukraine Facility покликана допомогти українському уряду у відбудові держави на тлі російської агресії. Угорщина виступає за обмеження допомоги
Європарламент ухвалив ініціативу про створення Фонду допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро. Відповідну ініціативу підтримали 512 депутатів, 45 виступили "проти", 63 утрималися. Тепер для остаточного схвалення необхідні переговори між Європарламентом та країнами-членами ЄС. Вони відбудуться після узгодженя спільної позиції в Раді ЄС.
Ініціатива, відома як Ukraine Facility, передбачає виділення 50 мільярдів євро на період 2024-2027 у формі грантів та позик для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України. Цей план був представлений Єврокомісією у червні 2023 року, розповіла пресслужба Європарламенту у вівторок, 17 жовтня.
Однією з ключових вимог європейських депутатів є використання заморожених російських активів для фінансування відновлення України. Також ставиться питання про заходи проти корупції та шахрайства у використанні європейських коштів. Депутати акцентують на тому, що компанії з олігархічним впливом не повинні отримувати фінансування.
Також були внесені зміни для забезпечення більшої прозорості фінансування. Зокрема, проєкт передбачає створення спеціального веб-сайту, де будуть публікуватися відомості про використання коштів в Україні та заходи, які Україна вживає для отримання допомоги. Євродепутати вимагають також публікації внесків від третіх країн і міжнародних установ.
Як пояснили у пресслужбі Європарламенту, програма на 50 мільярдів євро для України є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС через ряд кризових подій після 2021 року. Євродепутати вважають за доцільне затвердити цей інструмент якнайшвидше в рамках загального перегляду бюджету, щоб мати стабільне фінансування для підтримки України після завершення поточного календарного року.
Цей формат фінансування планується включити до річного бюджету ЄС на 2024 рік, про що будуть вести перемовини у листопаді. За даними ЗМІ, Угорщина пропонує початково схвалити лише 25 мільярдів євро з цього пакету.
Відомо, що уряд Віктора Орбана, попри загальний консесус в ЄС щодо продовження допомоги Україні, наводить різні аргументи щодо її блокування чи обмеження. Зокрема, там посилаються на власні труднощі у доступі до значних коштів ЄС через проблеми з верховенством права та корупцією. Також Будапешт стверджує, що в Україні нібито “негідно ставляться” до угорських меншин.
Загалом Ukraine Facility призначений замінити двосторонню підтримку, яку надає ЄС через Інструмент сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва "Глобальна Європа" (NDICI) та програму MFA+, що складає 18 мільярдів євро і припиняє свою дію наприкінці 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.