Європарламент більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій Єврокомісії з перегляду бюджету ЄС на 2021-2027 роки
Європарламент ухвалив резолюцію з перегляду бюджету ЄС на 2021-2027 роки. Перегляд бюджету буде сфокусований на наслідках російської агресивної війни проти України і зміцненні автономії Європейського Союзу. В положеннях йдеться, зокрема, про утворення спеціального Українського фонду в 50 мільярдів євро. Наступного року Київ розраховує тримати
Про це повідомляє Європарламент. Голосування відбулося 3 жовтня під час пленарного засідання Європейського парламенту у Страсбурзі. "За" згадану резолюцію проголосували 393 депутати, "проти" - 136, ще 92 європейські політики утрималися.
Резолюція Європарламенту містить окремий розділ, який присвячено наданню довгострокової підтримки для України. Створення спецфонду України покриє підтримку макрофінансової стабільності, інвестиційного середовища та фінансування середньострокового та довгострокового відновлення та відбудови, проведення реформ, що пов’язані із входженням (до ЄС) та розвитку адміністративних спроможностей, зазначається в документі.
Прем'єр-міністр-України Денис Шмигаль детально пояснив, що означає для України механізм створення фонду з обсягом до 50 мільярдів євро. І скільки коштів Україна може отримати вже у 2024 році.
"Європейський парламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Ukraine Facility - нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро. Розраховуємо отримати 18 млрд євро вже наступного року. Ці кошти допоможуть у фінансуванні бюджетного дефіциту, нарахуванні соціальних виплат, пенсій та зарплат для лікарів, учителів.
Разом із Єврокомісією ми тісно співпрацюємо над реалізацією необхідних змін і перетворень, які зближають нас із ЄС та відкривають доступ до програми. Зокрема це цифровізація, інтеграція в європейські ринки, розвиток людського капіталу, енергетична незалежність. Вдячний Європарламенту за солідарність з українським народом" - наголосив він.
Європейський союз планує розширити блок з 27 до 36 країн-членів. У четвер, 28 вересня, в Іспанії пройшли перші перемовини міністрів із загальних питань та політики розширення ЄС, на яких розглянули інституційні реформи, що необхідні для таких змін.
Зокрема, ЄС виділить кошти для кандидатів (Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина та Україна), щоб допомогти їм прискорити реформи, які необхідні для приєднання до блоку. Поступово країни отримають доступ до єдиного ринку ЄС із 450 мільйонами споживачів, де товари, послуги, робоча сила та капітал можуть вільно переміщатися, ще до того, як вони стануть повноправними членами ЄС.
Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, загальна підтримка блоку України вже сягнула близько 70 млрд євро. Цього разу сума його траншу становила 1,5 мрлд євро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.