Програма допоможе підтримати оборонну готовність Євросоюзу та його держав-членів
Європейська комісія представить план щодо включення України як повноправного учасника програми підтримки оборонної промисловості ЄС. Це дасть змогу використовувати цінний досвід Києва у сфері оборони і стане кроком на шляху до членства України в ЄС.
Програма допоможе підтримати оборонну готовність Євросоюзу та його держав-членів.
Про це йдеться в проєкті пропозиції Європейської комісії, з яким ознайомився Euractiv. Одна з цілей Європейської програми оборонних інвестицій (EDIP) - допомогти Україні відновити, оновити та модернізувати свою оборонну промисловість. Це допоможе державі стати сильнішою і безпечнішою, а також поліпшити співпрацю з Європою.
Для цього Україні має бути дозволено стати повноправним членом будь-якого консорціуму для спільних закупівель військової техніки з іншими країнами-членами ЄС, мати доступ до фондів ЄС і звільнення від сплати ПДВ у разі спільного володіння, йдеться у проєкті тексту.
Регламент Європейської програми оборонних інвестицій буде презентовано Європейською комісією у вівторок, 5 березня, разом із всеосяжною політичною стратегією оборони ЄС. Україна відіграватиме важливу роль у новій програмі ЄС. Ця програма допоможе країнам ЄС разом купувати зброю. Попередні оборонно-промислові програми, ухвалені в ЄС, ніколи не розглядали жодну третю країну як повноправного учасника схем, крім Норвегії.
Згідно з проєктом постанови, "сприяння відновленню, реконструкції та модернізації української оборонної технологічної та промислової бази" - це спосіб "підтримати оборонну готовність Союзу та його держав-членів".
Нагадаємо, Єврокомісія готує офіційну пропозицію щодо використання заморожених російських активів. Брюссель вважає, що ці кошти потрібно залучити на закупівлю озброєння для України. Ймовірно, остаточний план дій буде готовий у першій половині березня.
Як зазначає Euractiv, ідею «використання непередбаченого прибутку від заморожених російських активів для спільної закупівлі військової техніки для України» вперше озвучила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наприкінці лютого. Тепер її підтримує чимраз більше єврочиновників та дипломатів. Слід зазначити, що раніше переважаючою була ідея щодо використання російських активів для відбудови України.
Крім того, Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо необхідності непохитної підтримки України ЄС після двох років повномасштабної війни. У ній закликали усіх союзників нашої держави у НАТО та ЄС надати необхідну військову допомогу та наголосили на необхідності інвестицій у європейську оборонно-промислову базу.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Розмова присвячена проблемам на Деміївському ринку, де порушення за порушенням свідчать про відсутність контролю з боку чинної влади. Історично ця проблема імпотентна, а нинішній мер занурений у політичні ігри. Наш співрозмовник - Максим Бахматов, колишній радник мера Києва та голова Офісу трансформації, розкриє нам всі нюанси цієї складної ситуації. Приєднуйтеся до нашої розмови, щоб дізнатися більше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.