За проголосував 451 депутат, проти – 46, ще 49 євродепутатів утрималися
Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо необхідності непохитної підтримки України ЄС після двох років повномасштабної війни. У ній закликали усіх союзників нашої держави у НАТО та ЄС надати необхідну військову допомогу та наголосили на необхідності інвестицій у європейську оборонно-промислову базу.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту. Рішення підтримав 451 депутат, проти проголосували 46, ще 49 обранців утрималися.
“Європарламент… наголошує на важливості звільнення Кримського півострова, окупованого росією 10 років тому, нагадує, що мешканці півострова, які є вірними Україні, зокрема з числа корінного населення (кримських) татар, піддаються репресіям, арештам і тортурам… та підтримує зусилля України з реінтеграції Криму, зокрема в рамках Кримської платформи”, – йдеться у документі.
Зокрема, євродепутати вважають найбільш важливими для України сучасні системи протиповітряної оборони, ракети великої дальності. Зокрема, йдеться про Taurus і Storm Shadow/SCALP. Крім того, необхідні різні види артилерії та боєприпасів (зокрема, калібру 155 мм), а також безпілотники та зброю для боротьби з ними.
У Європарламенті заявили, що інвестиції в європейську ОПБ має першочергове значення для задоволення потреб України та поповнення виснажених запасів в ЄС. За словами парламентарів, всі союзники по ЄС і НАТО повинні надавати Україні військову підтримку у розмірі не менше 0,25% свого ВВП щорічно.
Крім того, у резолюції йдеться, що самообмежень щодо військової допомоги бути не має. Також закликають Палату представників Конгресу США терміново ухвалити пакет військової допомоги для України.
У документі підкреслили нагальну необхідність створення міцного правового режиму, який міг би допомогти конфіскувати російські державні активи, що були заморожені в ЄС. У подальшому їх можна використати для відбудови України та виплати компенсацій жертвам війни. Також депутати закликали ЄС зберегти та розширити свою політику санкцій проти рф і Білорусі.
Нещодавно у німецькому Бундестазі провели голосування щодо передачі далекобійних ракет Taurus в Україну. Депутати більшістю голосів не підтримали відповідну пропозицію від опозиційної сили, але підтримали резолюцію з закликом передати далекобійну зброю Києву. У відповідь канцлер Олаф Шольц вкотре відкинув можливість передачі Україні цих ракет. Він стверджує, такі постачання здатні призвести до прямої участі Німеччини у війні. Також додав, що для України зараз значно важливішим є питання боєприпасів, а не такого типу ракет.
Відомо, що країни Євросоюзу об'єднують зусилля, щоб зібрати $1,5 млрд на екстрену закупівлю боєприпасів для України. Ці кошти будуть спрямовані на придбання артилерійських снарядів за кордоном, що дасть змогу зміцнити лінію фронту в протистоянні з російською агресією. Очікується, що протягом кількох тижнів Україна отримає близько 800 тисяч снарядів.
Також Болгарія оголосила про новий внесок у військову підтримку України. Наразі у Софії знаходяться БТРи, які призначені для поставок нам. Вони відбудуться у найближчі декілька днів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У суспільстві часто поширена думка: «Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?». Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.