Перевірка законодавства України для вступу до ЄС завершиться у березні – Урсула фон дер Ляєн

Читать на русском

Україна продовжує просуватися шляхом євроінтеграції не дивлячись на війну

Читать на русском
Урсула фон дер Ляєн
Перевірка законодавства – черговий крок до вступу в ЄС

Україна продовжує просуватися шляхом євроінтеграції не дивлячись на війну

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 24 лютого, під час візиту до Києва заявила, що перевірка законодавства України на відповідність нормам ЄС майже завершена. Фінальні моменти скринінгу будуть зроблені у середині березня. Потім Україна отримає загальну переговорну рамку для вступу.

Про це вона повідомила на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні. За словами фон дер Ляєн, Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції навіть попри війну. 

"Ми вже почали процес скринінгу. Там дуже багато роботи… Я вас заохочую виконати рекомендації комісії. З нашого боку ми надамо в середині березня загальну рамку для переговорів", – сказала фон дер Ляєн.

Президентка ЄС додала, що візит до Києва у другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну "показує непохитну підтримку країни тепер й на довшу перспективу". 

 Шлях України до ЄС

Європейська комісія почала свою роботу у середині січня цього року. А наприкінці місяця у Брюсселі відбулася перша зустріч щодо скринінгу законодавства України на відповідність його нормам ЄС. Під час цього засідання визначили етапи скринігу та склали графік зустрічей з українськими чиновниками.

Комісія планувала завершити перевірку та сформувати переговорну рамку раніше, щоб затвердити її на міжурядовій конференції перед самітом лідерів Євросоюзу у березні. Але цього не сталось. Хоча це дуже важливо для нашої країни. Адже ця рамка фактично є початком переговорів про вступ.

Раніше посол ЄС в Австрії Мартін Зельмаєр говорив, що Україні може знадобитись від 6 до 11 років для вступу до ЄС. Він розповідав, що Іспанія йшла до Євросоюзу одинадцять років, а Австрія шість років. За його думкою, Україна може бути десь посередині.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.