У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Після зволікань та затягування у європейських союзників України викристалізовується план із забезпечення ЗСУ необхідними боєприпасами
Єврокомісія готує офіційну пропозицію щодо використання заморожених російських активів. Брюссель вважає, що ці кошти потрібно залучити на закупівлю озброєння для України. Ймовірно, остаточний план дій буде готовий у першій половині березня.
Як зазначає Euractiv, ідею «використання непередбаченого прибутку від заморожених російських активів для спільної закупівлі військової техніки для України» вперше озвучила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наприкінці лютого. Тепер її підтримує чимраз більше єврочиновників та дипломатів. Слід зазначити, що раніше переважаючою була ідея щодо використання російських активів для відбудови України.
«Ми говорили, що несподівані прибутки будуть використані для відновлення України, але в першу чергу повинна бути країна, яка буде реконструювати, тому такий крок мав би абсолютний сенс», — сказав дипломат з ЄС, ім'я якого не розголошують.
Активи російського Центробанку, заморожені переважно в ЄС, складають приблизно 280 мільярдів євро. За два роки війни на Заході так і не дійшли чіткої позиції щодо того, як можна їх використовувати. Міжнародний валютний фонд (МВФ) взагалі проти таких планів, адже це може спричинити непередбачувані ризики для світової фінансової системи. На думку посадовців організації, спершу потрібно створити чіткі правові основи для таких дій, аби кремль не міг оскаржити рішення в судах, як обіцяє. Серед варіантів, які розглядають на Заході є також пропозиція використовувати заарештовані активи російської федерації як заставу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.