ЄС втретє не затвердив санкції проти РФ: три країни проти

Вже повідомлялося, що свої заперечення до пакету санкцій висловлюють Словаччина, Угорщина та Мальта

Санкції проти Росії
Євросоюз не запровадив 18 пакет санкцій проти РФ. Колаж: Інформатор, Getty Images

Великий 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії втретє не запровадили. Його не погодили міністри закордонних справ. На даний момент три країни ЄС не згодні з планами знизити граничну ціну на російську нафту в рамках санкційного пакету.

Про це повідомив міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен. Його слова передає The Guardian.

Расмуссен не впевнений, що 18-й пакет санкцій ухвалять 15 липня. Але якщо цього не станеться у цей день, то може відбутися завтра, переконаний політик. Він вважає, що важливо "скористатися імпульсом, створеним новими повідомленнями Трампа вчора", щоб посилити тиск на Росію та застосувати санкції.

"Я вже давно виступаю за більш трансатлантичний підхід. Ми повинні чинити набагато більший тиск на російську економіку, тому, на мою думку, одним із ключових елементів пакету санкцій є зниження ціни на нафту", - зазначив глава МЗС Данії.

За його словами, наразі немає консенсусу в ЄС щодо цього. Все через те, що три країни виступають проти. Він називає, які саме, але з повідомлень ЗМІ відомо, що йдеться про Словаччину, Мальту та Угорщина.

"Чи відбудеться це під час зустрічі сьогодні, чи пізніше сьогодні, чи завтра, я не можу точно передбачити, але я дуже, дуже оптимістично налаштований, і я думаю, що зараз саме час… справді, посадити Путіна за стіл переговорів", - додав Расмуссен.

Що відомо про 18 пакет санкцій проти РФ

Європейський Союз готує черговий, 18-й пакет санкцій проти РФ, який стане найжорсткішим із початку повномасштабного вторгнення. Нові обмеження мають вдарити по енергетичних доходах Москви, фінансовій системі та обхідним схемам через треті країни. ЄС координує ці кроки з американськими сенаторами.

У США також готували законопроєкт, який передбачає 500% мит на російську нафту для країн, що не підтримують Україну. Його автор - сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Рішення очікує схвалення президента Дональда Трампа. Щоправда, 14 липня Трамп заявив, що через 50 днів Сполучені Штати можуть запровадити жорсткі економічні санкції проти Росії та її партнерів. Але йдеться про 100-відсоткові мита. Він також озвучив позицію щодо війни в Україні, майбутніх поставок зброї НАТО та перспектив перемовин з Володимиром Путіним.

На саміті НАТО у Гаазі союзники намагались переконати Трампа діяти жорсткіше щодо Кремля. У Європі ж наразі головна інтрига - чи вдасться остаточно домовитися зі Словаччиною, щоб розблокувати запровадження нового пакету санкцій.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube