Словацький прем'єр переконаний, що гарантії мають бути прямо включені до тексту законопроєкту, який зупинить постачання російського газу
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо готовий підтримати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. Але поки він його блокує. Хоче досягнення угоди щодо плану припинення імпорту російського газу до Європи до 15 липня.
Про це повідомляє Denník N. Фіцо вважає, що гарантії мають бути прямо включені до тексту законопроєкту, який зупинить постачання російського газу.
"Доти ми не погодимося на 18-й пакет, якщо у нас не буде гарантій. Поки що ми діємо лише у формі обіцянок", - заявив словацький прем'єр.
Фіцо розповів, що вранці 12 липня у нього була "жорстка" розмова з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем, а також із прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Подробиці він не розкрив.
Водночас він наголосив, що серед країн Євросоюзу саме Словаччина нібито наражається на "найбільший ризик" через припинення постачань російського газу. На його дуику, це призведе до дефіциту, зростання транзакційних зборів і цін на сировинні товари, а також до загрози позову від російського "Газпрому" на 16 млрд євро.
"Я гарантую, що не відповідатиму "так" на все, аби не виходити за рамки", - додав Фіцо.
Європейський Союз готує новий пакет найжорсткіших санкцій проти Росії з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Європа узгоджує свої кроки із сенаторами США. Новий пакет санкцій має на меті послабити економічну базу РФ - обмеження будуть спрямовані на нафтові прибутки, фінансові установи та посередників у третіх країнах.
Наразі запровадити санкції проти Росії готовий і Сенат США. Але законодавці чекають на "зелене світло" від президента Дональда Трампа.
Йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Згідно з ним, усі країни, які купляють нафту у РФ та не допомагають Україні, отримають тарифи у розмірі 500% від Штатів. Найбільшими покупцями російської нафти є Китай та Індія.
Під час нещодавнього саміту НАТО у Гаазі союзники намагались переконати президента США Дональда Трампа зробити політику щодо Росії більш жорсткою та ввести нові санкції. Проте американський лідер вагався з приводу такого кроку.
Щодо ЄС, то вже найближчим часом блок може ухвалити 18-й пакет санкцій проти Росії. Раніше його блокувала Словаччина. Втім, ймовірно, з Братиславою вдалося домовитися.