“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Німецький посадовець під час візиту в КНР заявив, що причиною погіршення взаємин між Європою та Китаєм є російсько-українська війна, а нові мита - не покарання, а спосіб боротьби з нечесною конкуренцією
У суботу, 22 червня, під час візиту в Гонконг, віцеканцлер Німеччини Роберт Габек заявив, що Євросоюз може переглянути запровадження нових мит проти китайських електромобілів. Діалог відбудеться, якщо Пекін зменшить свою підтримку Росії в російсько-українській війні. Водночас віцеканцлер додав, що високі мита «не покарання», а компенсація державного субсидіювання, яке дає можливість автовиробникам КНР демпінгувати ціни на світовому ринку.
Про це повідомляє видання Politico. Візит Роберта Габека виглядає як останній шанс уникнути торговельної війни між Європою та Китаєм, яка поволі розгорається.
«Для Китаю, який підтримує Росію у цій війні, також важливо розуміти, що інтереси безпеки Німеччини та Європи вже безпосередньо зачеплені цим конфліктом», — сказав Габек.
Він додає, що багато товарів подвійного призначення потрапляють в Росією через «треті країни». Західні політики неодноразово зазначали, що без підтримки КНР Кремль не міг би вести свою загарбницьку війну.
З 4 липня Європейська комісія запроваджує мито в розмірі до 28% на імпорт китайських електромобілів. Брюссель вважає, що Китай, надаючи виробникам електротранспорту високі субсидії, конкурує нечесно. З 2020 по 2023 рік імпорт китайських електромобілів до Німеччини зріс у десять разів. У відповідь Пекін оголосив про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту свинини та продуктів із неї з Європейського Союзу і погрожує продовжити пошук можливостей тиснути на європейського виробника.
Китай зобов'язався не надавати зброю Росії, але натомість постачає електроніку, станки та сировину для виробництва озброєнь. Країни G7, ЄС та США, а також генеральний секретар НАТО, заявляють, що Пекін може зустрітися з санкціями, якщо не припинить це робити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.