Це сталось на тлі загрози війни за Тайвань
Вперше за останні п'ять років Сполучені Штати та Китай провели переговори щодо ядерної зброї. Діалог між країнами відбувся на неофіційному рівні. Причиною стала стурбованість Вашингтоном ситуації з Тайванем.
Про це повідомляло видання Reuters. Зазначається, що перемовини проходили у конференц-залі готелю Шанхая. Країни представляли науковці, аналітики, а також колишні чиновники. У ході зустрічі представники США висловили свої побоювання щодо можливості Китаю застосувати ядерну зброю у разі поразки на Тайвані. Але делегація заявила, що переконана у своїй перемозі.
"Вони заявили американській стороні, що абсолютно впевнені в тому, що зможуть здобути перемогу у звичайній боротьбі за Тайвань, не застосовуючи ядерної зброї", - розповів американський вчений Девід Санторо.
Натомість представник Держдепу США заявив, що ці переговори корисні, але вони не здатні замінити діалог на офіційному рівні. Проте це тільки "перший трек", тож у перспективі є варіант зустрічі керівництва країн щодо цього питання.
Варто зазначити, що наразі Китай має 500 діючих ядерних боєголовок. З 2021 року країна збільшила ядерний потенціал майже на 20% і продовжує його нарощувати. Тож цілком можливо, що до 2030 року Пекін може розмістити понад 1000 ядерних боєголовок.
Напружена ситуація між Китаєм та Тайванем спостерігається вже кілька років. А все тому, що КНР вважає острів сепаратистською провінцією і хоче повернути під свій контроль. Натомість Тайвань вважає себе незалежною країною.
Щоб налякати нового президента Тайваню Лая Цінде Китай навіть провів військові навчання поблизу кордонів острова. Проте лідер Китаю Сі Цзіньпін не визнає зі свого боку агресії і заявляє, що це саме США намагаються підштовхнути Пекін до нападу на Тайвань.
Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь під час форуму з питань безпеки в Сінгапурі заявив про готовність військових силою зупинити незалежність Тайваню. Водночас він закликав до більшої взаємодії зі Сполученими Штатами.
Проте аналітики заявляють, що Китай готує напад на Тайвань у 2027 році. Великий військовий флот використають для вторгнення на острів. Причому окрім десантних кораблів застосують й цивільні судна. Аналітики оцінюють, що Китай здатний за 10 днів перекинути 300 тисяч військових та їхню техніку через Тайванську протоку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.