Пакет нових обмежень планують ухвалити до чергової річниці повномасштабного вторгнення
Європейський Союз готує 16-й пакет санкцій проти Росії. Його планують ухвалити до третьої річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну. В ЄС хочуть ввести нові обмеження щодо осіб та компаній, причетних до пропаганди та підриву територіальної цілісності України.
Про це повідомляє німецьке видання Welt, посилаючись на джерела в дипломатичних колах ЄС. Цей пакет санкцій має стати чітким сигналом для Кремля. Їх хочуть ввести проти конкретних секторів російської економіки, які досі або не були достатньо охоплені обмеженнями, або не підпали під санкції взагалі.
Під санкції можуть попасти пропагандисти, які активно підтримують російські наративи. Крім того, обмеження можуть ввести проти осіб, які брали участь у кампаніях із дезінформації, зокрема в Німеччині.
Однак, як повідомляється, відстеження причетності окремих осіб до гібридних атак Росії, таких як шпигунство та пропаганда, може бути складним завданням для ЄС. Тому на цей момент ще не вирішено, чи будуть введені санкції саме за шпигунство і дезінформацію 24 лютого 2025 року (в річницю вторгнення).
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляла також, що Європейський Союз вже працює над новим, 16-м пакетом санкцій проти Росії. Ймовірно, його представлять у січні 2025 року. За її словами, одним із головних завдань нових санкцій є послаблення фінансових можливостей режиму президента Володимира Путіна.
Президентка Єврокомісії також сказала, що введені раніше обмеження значно вплинули на російську економіку. Вона додала, що рубль продовжує падати.
Раніше ЄС вже ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії. До списку потрапили 84 суб'єкти, серед яких 54 фізичні особи та 30 організацій, включаючи військові частини, причетні до обстрілу київської дитячої лікарні "Охматдит" у липні 2024 року. Також під санкції потрапили керівники провідних російських енергетичних компаній, особи, що займалися депортацією українських дітей, а також пропагандисти і особи, що займались обходом міжнародних санкцій.
Вперше в історії ЄС було ввели повномасштабні санкції проти китайських компаній, що постачають компоненти для безпілотників і мікроелектроніку для Росії, підтримуючи її військові зусилля. Серед іншого — заборона на поїздки, заморожування активів і заборона на надання економічних ресурсів китайським суб'єктам.
Раніше повідомлялося, що США готують нові санкції проти експорту російської нафти. Також ми писали, як санкції впливають на російську "оборонку".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.