ЄС ухвалив нові санкції проти фізичних та юридичних осіб з рф, встановив певні обмеження на імпорт і експорт, залізо і сталь
Напередодні річниці повномасштабної війни в Україні, яку рф розпочала два роки тому, Європейський Союз прийняв новий пакет санкцій щодо росії. Цього разу обмеження ввели проти осіб та компаній. Санкції стосуються також імпортно-експортного контролю та заліза і сталі. Загалом понад дві тисячі осіб попали під нові обмеження ЄС.
Про це повідомляється в пресрелізі Ради Євросоюзу. Прости 106 осіб та 88 компаній ввели санкції за запобігання будь-яким діям, які можуть підірвати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.
Нові обмеження, які вводить ЄС, стосуються осіб та організацій, які мають зв'язки з військовим та оборонним секторами, а також з причетністю до постачання озброєння з Північної Кореї до росії та випадками депортації українських дітей.
Всього понад 2000 осіб попали в санкційний список. У зазначених осіб заморозили активи та на надання фінансової допомоги. Також вони підпадають під заборону на в’їзд або транзит через територію ЄС.
Крім того, 27 нових суб'єктів, які безпосередньо підтримують російський військово-промисловий комплекс, були включені до санкційного списку. Їм накладено ще більш суворі обмеження, зокрема, стосовно експорту товарів і технологій подвійного призначення. Деякі з цих компаній базуються у країнах, які не є членами ЄС, таких як Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд та Туреччина. Вони допомагають росії обходити санкції та забезпечувати електронні компоненти для військових потреб.
Разом із цим, ЄС ввів додаткові обмеження на експорт електричних трансформаторів та компонентів для безпілотників. Також Велика Британія була додана до списку країн-партнерів, що вводять санкції щодо імпорту чавуну та сталі з росії.
22 лютого уряд Великої Британії анонсував введення нових санкцій проти росії у зв'язку з агресією щодо України. Пакет складається з 50 обмежень. Основна увага санкцій приділена компаніям оборонно-промислового комплексу, зокрема Державному підприємству ім. Свердлова, найбільшому виробнику боєприпасів у росії, а також найбільшим російським імпортерам та виробникам верстатів, що причетні до виробництва озброєння.
На сайті британського уряду повідомили, що до санкцій включені особи та компанії, які надають допомогу в обходженні заходів обмеження. Серед них танкерні перевізники. Список також включає дві російські алмазовидобувні компанії.
Щодо фізичних осіб, санкції спрямовані на генерального директора алмазовидобувної державної компанії "Алроса" Павла Мариничєва та п'ятьох керівників і власників найбільших російських виробників міді, цинку та сталі.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.