Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Чоловіки призовного віку можуть виїхати за кордон лише у кількох випадках. Ключовою підставою при цьому є інвалідність та зняття з військового обліку.
В Україні не існує заборони на виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю, навіть за умов воєнного стану. Проте, під час такого стану, чоловіки призовного віку (від 18 до 60 років) майже завжди не можуть перетинати кордон, за винятком деяких випадків.
Це підтверджує юрист та адвокат Ростислав Кравець у матеріалі для ICTV.
Юрист стверджує, що на даний час не існує явної заборони на виїзд чоловіків за кордон, але у разі запровадження воєнного стану можуть бути обмеження, які мають бути встановлені законом, який досі відсутній.
Проте, згідно з Правилами перетину кордону України, особи з інвалідністю мають право перетинати кордон під час надзвичайного чи воєнного стану. Отже, окремі категорії чоловіків можуть покидати територію України.
"На сьогодні конкретної заборони на виїзд чоловіків за кордон немає. Так, у статті 33 Конституції України зазначено, що під час дії воєнного стану може бути обмежений виїзд чоловіків, однак ці обмеження встановлюються законом. А такого закону в Україні наразі немає", - говорить Кравець.
Адвокат та юрист Надія Грищенко з Ario Law Firm зазначає, що відповідно до Правил перетину державного кордону громадянами України, пункт 2¹ говорить, що у разі введення на території України надзвичайного чи воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю. Тому чоловіки з інвалідністю I, II та III групи можуть вільно перетинати кордон. Однак слід враховувати, що потрібно надати документи, які б підтверджували інвалідність.
"На сьогодні конкретної заборони на виїзд чоловіків за кордон немає. Так, у статті 33 Конституції України зазначено, що під час дії воєнного стану може бути обмежений виїзд чоловіків, однак ці обмеження встановлюються законом. А такого закону в Україні наразі немає", - повідомила вона.
Юристи зазначають, що чоловіки при цьому повинні бути зняті з військового обліку.
Втім, бувають випадки, коли навіть при наявності усіх необхідних документів, чоловікам відмовляють у перетині кордону.
За словами Кравця, рішення щодо виїзду чи його заборони приймають безпосередньо у пункті пропуску представники прикордонної служби. Спершу прикордонники мають вивчити всі документи та з'ясувати обставини й лише потім приймають відповідне рішення.
Юрист Надія Грищенко пояснює, що для перетину кордону у 2023 році потрібно мати документи, які підтверджують інвалідність:
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що студентам-чоловікам обмежили перетин державого кордону.
Також повідомлялося, чи можуть виїхати за кордон чоловіки, які мають на утриманні троє і більше неповнолітніх дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.