У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Заборона діятиме на період воєнного стану
Вище військове керівництво скасувало можливість перетину кордону студентам-чоловікам. Донедавна вони могли виїжджати маючи повний пакет документів. Таке рішення прийняли через масові підробки документів.
Про це в коментарі LIGA.Life розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Обмеження почало діяти з 14 вересня.
Студенти, які на момент початку мобілізації навчалися в іноземних закладах вищої освіти (ЗВО), могли виїхати за кордон. Для цього потрібна була довідка від територіального центру комплектування.
"Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання", - каже Демченко.
Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном. За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні зафіксували близько 600 порушників, які використали підроблені документи про навчання у закордонних навчальних закладах. Зважаючи на це, вище військове керівництво ухвалило нове рішення. Мова йде про скасування можливості пропуску навіть цій категорії громадян.
"Тож чоловіків-студентів через кордон не пропускають", – заявляє Демченко.
Він додає, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону.
"Це питання можуть вирішити, якщо внесуть зміни до постанови уряду №57", – додав Демченко.
В нашій країні діє заборона на виїзд для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тож, українці у серпні відповіли, як вони ставляться до цієї норми. Більшість підтримують встановлену із введенням воєнного стану заборону на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків. Не підтримують таку ініціативу 12, 9% українців. 40,7% громадян України повністю підтримують вказану заборону, а 25,9% – скоріше підтримують, ніж не підтримують. Негативно ставляться до заборони виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон 28,6% громадян.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з росіянами. Крім того, українські військові можуть виїхати за кордон на лікування, але для цього необхідно мати відповідний перелік документів.
Також Інформатор писав, чи можна виїхати за кордон, якщо паспорт недійсний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.