Як діє заборона на виїзд чиновників та чиновниць за кордон: нові правила

Читать на русском

У Держприкордонслужбі розповіли, як тепер чиновники будуть виїжджати за кордон

Читать на русском
Як діє заборона на виїзд чиновників та чиновниць за кордон: нові правила
Ілюстративне фото

У Держприкордонслужбі розповіли, як тепер чиновники будуть виїжджати за кордон

Заборона на виїзд державних службовців за кордон, окрім відрядження, вже діє. Вона стосується як чоловіків, так і жінок-держслужбовців.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону. Він також повідомив, що заборона діє і на виїзд тих чиновників, які непридатні до військової служби.

Відомо, що постанова № 69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності і вже діє. Урядовці, народні депутати, низка інших посадовців, прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати кордон виключно з метою службового відрядження. Для цього вони мають подавати відповідні звернення до адміністрації Державної прикордонної служби за три дні до поїздки.

"Уряд визначив, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до адміністрації Державної прикордонної служби список тих осіб, які зазначені в постанові", – повідомив Демченко.

Визначено також перелік винятків для перетину кордону цими особами:

  • жінкам або батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном у виняткових випадках за наявності підтверджуючих документів;
  • для лікування за кордоном;
  • на підставі окремого рішення голови ДПСУ;
  • у разі смерті членів сімей за кордоном.

Окремо речник Держприкордонслужби наголосив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні, це і відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду та їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку, чи посилають у службове відрядження.

"Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації. Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців", - підкреслив Демченко.

Що цьому передувало

22 січня 2023 року, генеральний прокурор України Андрій Костін звільнив свого заступника Олексія Симоненка. Він вже підписав відповідний наказ. Чиновник потрапив у скандал, пов'язаний з відпочинком в Іспанії. Він 10 днів святкував Новий рік з родиною у Марбельї.

Після цього, 23 січня, президент України Володимир Зеленський заявив, що ухвалив рішення РНБО, виходячи з якого в Україні офіційно заборонили чиновникам виїжджати за кордон на відпочинок чи з іншими недержавними цілями.

"Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів і всіх тих, хто має працювати на державу та в державі. Хочуть відпочивати зараз – будуть відпочивати поза межами державної служби. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться", – заявив президент.

Раніше Інформатор повідомляв, що Миколу Тищенка виключили з партії "Слуга народу" за поїздку до Таїланду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.