Є лише два способи зміни влади і один з них - вибори: експерти

Читать на русском

Бажання західних партнерів бачити в Україні демократичні процеси є сильним аргументом за вибори

Читать на русском
Це будуть уже п'яті вибори у воєнний час
Це будуть уже п'яті вибори у воєнний час

Бажання західних партнерів бачити в Україні демократичні процеси є сильним аргументом за вибори

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що наступного року в Україні не проводитимуться жодні вибори – ні президентські, ні парламентські, ні місцеві. Думками щодо виборів в Україні під час війни поділилися з виданням "Коментарі" експерти.

Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко вважає, що Арахамія, будучи одним із представників влади, але не ключовою фігурою, озвучує подібні думки, щоб промацати реакцію українського суспільства та західних партнерів:

«А потім, залежно від цієї реакції, Банкова якось коригуватиме ті чи інші тези. Підхід, на мій погляд, абсолютно правильний", - сказав Єрьоменко.

Втім, нагадує він, Україна категорично залежить від допомоги закордонних партнерів. У таких умовах бажання західних партнерів бачити тут демократичні процеси є сильним аргументом за вибори.

"У демократичних країнах (до яких ми належимо) є лише два способи зміни влади. Перший – вибори. Визнані всіма, легітимні. Другий – бунти, революції. Якщо не відбуваються вибори, то рано чи пізно відбудуться бунти, – наголошує Андрій Єрьоменко. – Зараз цього немає на порядку денному. Але згодом (через півроку, рік, півтора), за відсутності виборів, згадані вище питання накопичуватимуться. І Майдан-3, чутки про який на даний момент, безумовно, є російською ІПСО, може стати цілком реальним саме з внутрішніх причин", - зауважив він.

Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко пропонує під час обговорення виборів під час війни звернутися до історії. Як вітчизняної, так і всесвітньої.

"З початку війни, яку росія розпочала проти України у 2014 році, у нас двічі проходили вибори до Верховної Ради та двічі ж – президентські перегони. Нагадаю, що троє з цих чотирьох виборів (обидва рази до парламенту та одного разу президента) були позачерговими. Тобто проходили за форс-мажорних обставин (вибори президента 2014-го взагалі у спосіб, не передбачений у законодавстві). І постає логічне питання: а, що заважає провести чергові вибори зараз? Адже це будуть уже п'яті вибори у воєнний час", – зазначає експерт.

Він також підкреслює, що у США приклад виборів президента під час війни у 1864 році став не лише зразком перемоги демократії, а й початком появи виразу, який зараз є крилатим, а тоді – передвиборчим гаслом Авраама Лінкольна.

"Він тоді переміг із ним на виборах, отримавши другий термін президентства. А вираз цей – "Конів на переправі не змінюють". Розділяти суспільство сьогодні – надто ризиковано", - вважає Гаврилечко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.