У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В Токіо хочуть використовувати ШІ для економічного зростання
Японія виражає намір прийняти більш м'які правила щодо використання штучного інтелекту (ШІ) порівняно з Європейським Союзом (ЄС), який хоче на законодавчому рівні закріпити застосування ШІ. Японський уряд сподівається, що їх стратегія допоможе прискорити економічне зростання та забезпечить лідерство в галузі вдосконалених мікросхем.
Про це пише Reuters. За заявою європейського чиновника, який захотів залишитися інкогніто, Японія прагне розвинути підхід, ближчий до США, який відмінний від суворих правил ЄС.
Посадовець при цьому не уточнив, в яких конкретно сферах правила Японії можуть відрізнятися від правил ЄС. Проте повідомляється, що глава індустрії ЄС Тьєррі Бретон має намір відвідати Токіо для просування підходу ЄС до створення правил ШІ.
Голова урядової ради зі стратегії штучного інтелекту професор Ютака Мацуо висловив думку, що правила ЄС є "надто суворими". Він додав, що іноді навіть "майже неможливо" визначити, які матеріали, захищені авторським правом, можуть бути використані для глибокого навчання.
Євросоюз дотримується більш суворих правил щодо штучного інтелекту. Зокрема йдеться про вимоги щодо захисту авторських прав на матеріали, що використовуються для навчання систем штучного інтелекту, які генерують контент. В середині червня законодавці Європейського Союзу погодилися на внесення змін до проєкту використання штучного інтелекту, зокрема ChatGPT.
Окрім цього, законодавці ЄС пропонують, щоб будь-яка компанія, що використовує генеративні інструменти, розкривала матеріали, захищені авторським правом, які використовуються для навчання їх систем. Крім того, компанії, які розробляють "додатки з високим ризиком", будуть зобов'язані провести оцінку впливу на фундаментальні права та оцінку впливу на навколишнє середовище.
У поточному проєкті закону ЄС системи штучного інтелекту, які можна використовувати для впливу на виборців і результати виборів, а також системи, що використовуються платформами соцмереж із понад 45 мільйонами користувачів, були додані до списку високого ризику. Водночас і представник Microsoft вважає, що штучний інтелект "потребує законодавчих огорож, зусиль щодо узгодження на міжнародному рівні".
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Німеччині звільнили головну редакторку журналу. Вона опублікувала згенероване ШІ інтерв'ю з Шумахером.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.