"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
На Заході стурбовані небезпеками впливу штучного інтелекту на людство
Депутати Європарламенту в середу, 14 червня, прийняли за основу законопроєкт, який має регулювати роботу систем штучного інтелекту, таких, як ChatGPT. Законодавці вважають, що вдасться досягти балансу між уникненням загроз і сприянням інноваціям у цій технології. Якщо країни-члени союзу підтримають ініціативу, це буде перший у світі закон про штучний інтелект.
Як повідомляє агенція France 24, у ЄС планували прийняти подібний закон ще у 2021 році, однак по-справжньому він став актуальним після набуття популярності системі ChatGPT. Оскільки закон набуде чинності не раніше 2026 року, влада ЄС наполягатиме на добровільному тимчасовому пакті з технологічними компаніями.
Законопроєкт став можливим тому, що політики та науковці у всьому світі стурбовані тим, як штучний інтелект може змінити ситуацію на планеті завдяки своїм феноменальним можливостям. В Атлантичному регіоні зростають вимоги щодо регулювання штучного інтелекту, оскільки зростає тиск на західні уряди, щоб вони діяли швидко в цьому питанні, яке, як вважають, може коштувати людству виживання.
«Штучний інтелект викликає багато запитань — соціальних, етичних, економічних. Але зараз не час натискати будь-яку «кнопку паузи», навпаки, потрібно діяти швидко та брати на себе відповідальність», — заявив Комісар ЄС із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Зокрема частина політиків, філософів та науковців стурбована тим впливом, який штучний інтелект може чинити на вибори в демократичних суспільствах. Було безліч вражаючих прикладів використання штучного інтелекту в різних сферах життя. Можна уявити його застосування та у виборчих компаніях, зокрема для написання масового контенту та створення фейків.
Закон регулюватиме штучний інтелект відповідно до рівня ризику: чим вищий ризик для прав людини або, наприклад, здоров’я, тим більші зобов’язання системи. Залежно від потенціальної шкоди здоров’ю людей, їх безпеці, правам або навколишньому середовищу, до високоризикових сфер використання ШІ законодавці віднесли критичну інфраструктуру, освіту, HR, охорона громадському порядку та управлінні міграцією.
Прописано також вимоги до генеративних систем штучного інтелекту, таких як ChatGPT і DALL-E, які здатні створювати текст, зображення, код, аудіо та інші медіа, аби вони повідомляли користувачів мережі про те, що контент створила машина, а не людина. Законодавці також запропонували заборонити системи штучного інтелекту, які використовують біометричне спостереження, розпізнавання емоцій і так званий "прогнозний контроль" — аналіз, прогнозування та управління подіями або ситуаціями на основі зібраних даних.
Раніше ми повідомляли про те, що ринкова вартість Nvidia сягнула трильйона доларів і це сталося через залучення компанії до сфери штучного інтелекту. А ще ми розповідали, що G7 закликає уряди по всьому світі прийняти міжнародні стандарти для ШІ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.