"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Наразі економіка України відновлюється
Інфляція — це стале зростання загального рівня цін на товари та послуги, а отже, знецінення грошей. При цьому ціни на окремі товари змінюються по-різному.
Інформатор вирішив розібратися, в чому причина інфляції в Україні та які товари та послуги подорожчають найсильніше. І поставив ці питання фінансисту, заступнику директора Dragon Capital Сергію Фурсі.
"У 2022 році на Україну чекає рекордна інфляція за останні п'ять років. Поки що її можна прогнозувати на рівні 20-25%. При цьому якісь товари подорожчають удвічі, якісь взагалі не подорожчають, але в середньому все подорожчає на чверть. Найсильніше подорожчають імпортні товари, продовольство, паливо і все, де ціна на пальне становить більшу частину собівартості. В останні роки ми бачимо рекордну за 40-50 років інфляцію в США, ЄС, Великобританії. Вона була пов'язана з "вертолітними грошима", які роздавали населенню під час обмежень через COVID-19. Минулого року Україна активно імпортувала доларову інфляцію, саме нею пояснювалося зростання цін у 2021 р. У 2022 р. до цього додалася інфляція, пов'язана з війною в Україні та обумовленими нею проблемами з логістикою. І хоча НБУ почав друкувати гроші і з початку року надрукував уже 120 млрд грн, це не можна розглядати як головне джерело інфляції. Проблеми з постачанням та зростання вартості палива впливають на зростання цін значно більше. Наразі економіка України відновлюється, але це не допомагає нам уникнути інфляції.", - пояснив Сергій Фурса.
Про те, що відбувається з гривнею і чому не варто скуповувати долари зараз, Інформатор писав тут.
Ольга Палій