Якою буде інфляція в Україні у 2022 році та що подорожчає найбільше

Читать на русском

Наразі економіка України відновлюється

Читать на русском
Якою буде інфляція в Україні у 2022 році та що подорожчає найбільше

Наразі економіка України відновлюється

Інфляція — це стале зростання загального рівня цін на товари та послуги, а отже, знецінення грошей. При цьому ціни на окремі товари змінюються по-різному.

Інформатор вирішив розібратися, в чому причина інфляції в Україні та які товари та послуги подорожчають найсильніше. І поставив ці питання фінансисту, заступнику директора Dragon Capital Сергію Фурсі.

"У 2022 році на Україну чекає рекордна інфляція за останні п'ять років. Поки що її можна прогнозувати на рівні 20-25%. При цьому якісь товари подорожчають удвічі, якісь взагалі не подорожчають, але в середньому все подорожчає на чверть. Найсильніше подорожчають імпортні товари, продовольство, паливо і все, де ціна на пальне становить більшу частину собівартості. В останні роки ми бачимо рекордну за 40-50 років інфляцію в США, ЄС, Великобританії. Вона була пов'язана з "вертолітними грошима", які роздавали населенню під час обмежень через COVID-19. Минулого року Україна активно імпортувала доларову інфляцію, саме нею пояснювалося зростання цін у 2021 р. У 2022 р. до цього додалася інфляція, пов'язана з війною в Україні та обумовленими нею проблемами з логістикою. І хоча НБУ почав друкувати гроші і з початку року надрукував уже 120 млрд грн, це не можна розглядати як головне джерело інфляції. Проблеми з постачанням та зростання вартості палива впливають на зростання цін значно більше. Наразі економіка України відновлюється, але це не допомагає нам уникнути інфляції.", - пояснив Сергій Фурса.

Про те, що відбувається з гривнею і чому не варто скуповувати долари зараз, Інформатор писав тут.

Ольга Палій

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.