Які судді голосували за скандальне рішення КСУ і що про них відомо, - розслідування

Деякі причетні до корупційних порушень

Які судді голосували за скандальне рішення КСУ і що про них відомо, - розслідування

Конституційний суд 27 жовтня ухвалив одне з найскандальніших рішень за свою історію. Судді вирішили визнати неконституційним електронне декларування та фактично зупинили діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції. Хто голосував «за» та «проти», і чи мають судді «темне минуле» - розповідається в розслідуванні аналітичної платформи YouControl,- передає Інформатор .

Судді, які проголосували «за»

Тупицький Олександр Миколайович

  • незадекларована земля в Криму;
  • виступав в ролі «ката» НАБУ;
  • зв'язок з «Партією регіонів»;
  • зв'язок з Юрою Єнакіївським та Пупсом.

Голова Конституційного Суду України від 17 вересня 2019 і є членом суду ще з 2013-го, пройшовши за квотами Януковича. Він має земельні зв'язки з Кримом, поповнення яких «забув» задекларувати. Ще до анексії Криму у 2014 році він мав у власності землю в Кореїзі біля Ялти, а у 2018 році, коли був заступником голови КСУ, придбав ще одну ділянку площею 126 кв. м, однак вона не з'явилася у деклараціях ні за 2018, ані за 2019 рік.

Крім Криму, знайдені зв'язки в минулому з «Партією регіонів»: його дружина була помічницею нардепа від партії у 7-му скликанні Бобкова Олександра Михайловича. У той час він був правою рукою Віктора Татькова, який за часів Януковича очолював Вищий господарський суд, а зараз переховується через корупцію. Також Тупицькому приписують контакти з авторитетними «діячами» Юрою Єнакіївським та Пупсом. Як один із суддів-доповідачів, Тупицький прописав тексти рішень резонансних справ з НАБУ.

Городовенко Віктор Валентинович

  • вимагання хабара $ 100 000;
  • історія з позбавленням житла людей з інвалідністю;
  • зв'язок з Петром Порошенко.

Призначений у листопаді 2017 XIV позачерговим з'їздом суддів України. Заступник глави адміністрації Порошенка Олексій Філатов лобіював його призначення. У 2019 Державне бюро розслідувань за рішенням суду зобов'язане розпочати розслідування відносно цього судді та групи пов'язаних з ним осіб з кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.4 ст.368, ст.376 Кримінального кодексу України. Він вимагав хабар у 100 000 доларів за призначення І.Ушатого на посаду глави Токмацького районного суду Запорізької області. Також є відомості в ЗМІ, що він примусово доправляв людей з інвалідністю до психлікарень, та відбирав у них житло.

Завгородня Ірина Миколаївна

  • незадекларований Land Rover;
  • непідтверджені доходи чоловіка;
  • зв'язок з ОПЗЖ та Григорієм Суркісом.

Суддя з вересня 2018 року, призначена Верховною Радою за сприяння депутата БПП Олександра Грановського. За результатами нещодавньої перевірки НАЗК, 7 жовтня 2020 року, виявилося, що суддя Завгородня не задекларував майно на суму понад 615 000 гривен. Йдеться про автомобіль Land Rover 2012 року випуску, яким з того ж 2012 володів її чоловік, та у 2017 і 2019 роках дав їй довіреність на користування.

Крім того, чоловік Завгородньої у 2018 році придбав квартиру у Києві на 54 квадрата за 1,3 мільйона гривень та паркомісце вартістю у 149 000 гривень. Хоча, за даними НАЗК, офіційно таких коштів у нього не було. Також є свідчення про зв'язок Завгородньої з партією «Опозиційна платформа - За життя» та Григорієм Суркісом.

У 2019 голосувала за скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Касмінін Олександр Володимирович

  • приватизація службової квартири;
  • визнав неконституційним курс на повноцінне членство у Євросоюзі та НАТО.

Призначений в КСУ Януковичем у вересні 2013 року за рекомендацією екс-глави КСУ В'ячеслава Овчаренка, який очолював Єнакіївський суд, де зникли матеріали судимостей Януковича. У грудні того ж року йому надали у користування службову квартиру в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва - «Панорама на Печерську» - площею понад 150 квадратних метрів. А вже у травні 2014 го суддя домігся виведення цих апартаментів з переліку службових та приватизував.

При цьому сім'я судді явно не з тих, які потребують фінансової допомоги від держави. Тільки зарплата Олександра Касмініна у 2017 році склала понад мільйон гривень. Його дружина Анфіса тоді ж отримала три мільйони гривень в якості дивідендів від свого бізнесу.

Кривенко Віктор Васильович

  • вирішення питань з «Ленкузні»;
  • відзначення суддів, рішення яких викликали узурпацію влади Януковичем.

Призначений суддею у листопаді 2015 року XIII з'їздом суддів України. На цю посаду його пролобіював екс-голова Вищого господарського суду Богдан Львів. У 2017 році як старший суддя виконував обов'язки голови КСУ і відзначив нагрудними знаками суддів, причетних до рішень КСУ, які спричинили узурпацію влади Віктором Януковичем. Майже 10 років був головою Ради суддів України. Допомагав свого часу Петрові Порошенку вирішувати його питання з «Ленінської кузні».

Литвинов Олександр Миколайович

  • зв'язок з Віктором Януковичем;
  • виступав у ролі «ката» НАБУ.

Призначений суддею в лютому 2013 року XI черговим з'їздом суддів України. Права рука О.Тупицького, з яким паралельно працювали суддями у різних районних судах Донецька, коли Донецькою областю керував Янукович. У 1988 році закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище імені маршала К.К. Рокоссовського (розташоване у Амурській області Росії). Як один із суддів-доповідачів прописав тексти рішень резонансних справ з НАБУ.

Мойсик Володимир Романович

  • не задекларував 150 тис. грн;
  • зв'язок з Віктором Ющенком.

Призначений суддею у січні 2016 Петром Порошенко за рекомендацією Ющенка, у якого він був радником у 2008-2010 роках. До речі, в той же період він був членом Національної конституційної ради. За даними НАЗК, Володимир Мойсик вчасно не задекларував понад 150 000 гривень прибутку.

Сас Сергій Володимирович

  • зв'язок з «Батьківщиною».

Призначений суддею у березні 2014 року Верховною Радою України. З 1994 року до 2014 року був народним депутатом України, членом партії «Батьківщина».

Сліденко Ігор Дмитрович

  • зв'язок зі «Свободою»;
  • двічі не задекларував дохід на суму 330 тис. грн.

Призначений суддею в березні 2014 року Верховною Радою України за квотою партії «Свобода». За даними НАЗК, суддя Ігор Сліденко двічі порушив вимоги частини 2 статті 172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення, несвоєчасно повідомивши про суттєві зміни в майновому стані у травні та грудні 2019 року. Він не вказав вчасно дохід сукупно у 330 000 гривень.

Філюк Петро Тодосевич

  • історія із земельними ділянками під маєток;
  • історія зі «здешевлення» авта сина;
  • зв'язок з Ігорем Палицею.

Призначений суддею на ХVII позачерговому з'їзді суддів України у жовтні 2019 року. У 2012 році Петро Філюк отримав безкоштовно шість земельних ділянок під Луцьком. Ринкова вартість землі в цьому районі досягає 1000 доларів за сотку. Однак за словами судді, на його території раніше був смітник, який він привів до ладу, і тому сільрада виділила йому землю безкоштовно.

Сьогодні там знаходиться елітний особняк площею 252,2 кв. м. Його офіційним власником є батько Петра. Згідно з декларацією, у 2019 році син Петра Філюка Андрій придбав автомобіль Mercedes-Benz 2013 випуску за 356 тис грн. Хоча ринкова вартість такого авта вдвічі більше. З часів, коли він був головою Волинського апеляційного суду, Філюка пов'язують з Ігорем Палицею.

Юровська Галина Валентинівна

  • зв'язок з Миколою Онищуком.

Призначена суддею на ХVII позачерговому з'їзді суддів України в жовтні 2019 року за результатами конкурсу. З 2016 до 2019 року працювала заступником начальника відділу підготовки викладачів Національної школи суддів України, ректором якої є екс-міністр юстиції та колишній нардеп Микола Онищук.

Судді, які проголосували «проти»

Первомайський Олег Олексійович

Призначений суддею Верховною Радою у 2018 році за конкурсом. Колишній доцент Університету імені Тараса Шевченка.

Лемак Василь Васильович

Призначений суддею Петром Порошенком у 2018 році. Колишній професор Ужгородського національного університету.

Колесник Віктор Павлович

Призначений суддею КСУ Петром Порошенком у 2016 році. Колишній професор Ужгородського національного університету.

Головатий Сергій Петрович

  • недостовірні відомості на 3,6 млн гривень.

Призначений суддею КСУ Петром Порошенком у 2018 році. У декларації за 2019 рік виявлено на 3,6 млн грн недостовірних відомостей.

Відзначимо, українська громадськість вже кілька днів «гуде» через одне з найодіозніших рішень Конституційного суду, після якого пішло в небуття електронне декларування та перевірка способу життя чиновників. Детальніше про це читайте в матеріалі Інформатора .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube