Цього дня народилися учасник німецького диско-дуету Modern Talking співак Дітер Болен і американський актор Ештон Кутчер
Сьогодні, 7 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті преподобного Парфенія, єпископа Лампсакійського. В цей день святкують іменини Григорій, Пилип, Олександр, Володимир, Фелікс, Віталій, Дмитро. До кінця року залишається 327 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо гримить грім – літо буде сухим.
Святитель Парфеній, єпископ Лампсакійський, був родом із міста Мелітополя (Мала Азія), де його отець Христофор служив дияконом. Святий Парфеній з 18 років на ім'я Христове лікував хвороби, виганяв бісів і творив інші чудеса. Дізнавшись про доброчесне життя юнака, Мелітопольський єпископ Філіпп дав йому освіту і посвятив в пресвітера.
У 325 році, за царювання Костянтина Великого, архієпископ Кізичний Ахіллій поставив його єпископом міста Лампсака (Мала Азія). Святитель Парфеній наказав зруйнувати ідольські капища та посеред міста спорудити прекрасний Божий храм.
Він лікував калік та воскрешав мертвих. Так, виявляючи людям велику силу віри в Христа, святитель звернув безліч ідолопоклонників до істинного Бога. Святитель Парфеній помер мирно і був урочисто похований поряд із соборною церквою Лампсака, в побудованій ним самим каплиці. Мощі святого перебувають у монастирі Макрімалі неподалік міста Халкіс, у центрі острова Евія (Евбея) у Греції.
Це професійне свято було запроваджено з ініціативи провідних установ, громадських організацій у галузі медицини, охорони здоров'я та масажу. 2018 року Всеукраїнська громадська організація "Українська Федерація масажу" офіційно затвердила цей день.
Мета свята – вшанувати масажистів, які посвячують свою життя покращенню здоров'я людей. Адже масаж як форма терапії відомий з давніх часів. Його використовували у Стародавньому Єгипті, Китаї та Індії, а сьогодні масаж залишається невід'ємною частиною сучасної медицини. Це свято є нагадуванням про важливість піклування про своє здоров'я. Прекрасна нагода сходити на масаж!
Балет – це дивовижна витонченість та елегантність, які виглядають абсолютно легко і без болісних зусиль. Проте насправді це надзвичайно важка праця, яка вимагає спортинвої підготовки і високої майстерності танцюристів.
Балет виник в Італії в XV столітті, але жінкам тоді не дозволялося танцювати на публіці. Це тривало до 1681 року. Артисти балету спочатку носили маски, а перші балети були змішані з оперою.
Зараз один балетний танець може триває в середньому чотири години, а прима-балерина в змозі виконати 32 поворота фуете поспіль в одному місці, а в деяких випадках і більше 100!
Ідея цього незвичайного свята належить американці Лізі Канарек. Вона створила його у 2010 році для тих, хто працює віддалено з дому. Суть цього свята не стільки в буквальному сенсі "голяка", скільки в свободі та зручності, які дає робота вдома.
Канарек, яка понад 20 років тому залишила корпоративну роботу, щоб працювати самостійно, добре розуміла виклики та переваги такого способу життя. Її ініціатива закликає людей не боятися виходити за рамки звичних стандартів і знаходити власний комфортний ритм роботи.
Отже, працюйте так, як вам зручно! А для цього піжама теж цілком підійде :)
Ідея заснування цього дня виникла як відповідь на зростаючу статистику випадків ВІЛ серед афроамериканців, де рівень захворюваності був значно вищим порівняно з іншими групами населення. Щороку цей день нагадує про важливість інклюзивної інформаційної підтримки і забезпечення доступу до медичних послуг для всіх, незалежно від їх етнічного походження чи соціального статусу.
Відзначення цього дня не лише підвищує обізнаність, але й заохочує людей до проходження тестування на ВІЛ, що є важливою частиною боротьби з епідемією. У цей день також активно проводяться акції, лекції та інші заходи, що сприяють зменшенню стигми навколо ВІЛ і СНІДу та підтримують боротьбу за рівність у доступі до медичних послуг.