До ЦСО "А" хочуть долучитися чимало добровольців, але для багатьох із них немає місць: для укомплектування ЦСО навіть доводилося забирати посади з інших підрозділів
Верховна Рада ухвалила закон про збільшення місць у Центрі спеціальних операцій "Альфа" Служби безпеки України (ЦСО "А" СБУ). Тепер там зможуть служити 10 тисяч бійців. Саме вони, зокрема, здійснили операцію "Павутина".
Про це повідомив ініціатор документа, секретар Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, полковник СБУ Роман Костенко у коментарі Українській правді. Він додав, що ЦСО "А" нині знищує приблизно 10% ворожих цілей з усіх Сил оборони – на лінії зіткнення і в тилу ворога.
"Наприклад, бійці "Альфи" здійснили операцію "Павутина", регулярно вражають російські нафтопереробні заводи. При цьому в ЦСО "А" зараз орієнтовно кілька тисяч осіб, а в Силах оборони близько мільйона. Ухваленням цього закону ми хочемо підвищити ефективність "Альфи" вдвічі або навіть втричі", - зазначив Костенко.
За його словами, до цього спецпідрозділу хочуть доєднатися дуже багато людей, але всім не вистачає місць. Для укомплектування ЦСО навіть доводилося забирати посади з інших підрозділів СБУ, але ухвалений закон має вирішити цю проблему.
Ба більше, чисельність "Альфи" на рівні 10 тисяч бійців закріплена і на воєнний, і на мирний періоди, оскільки "після завершення війни на полі бою, війна спецслужб тільки розпочнеться".
Цей Закон, крім всього, надає Службі безпекиправо законно застосовувати всі види озброєння відповідно до визначених завдань. "За" ухвалення документа в другому читанні на засіданні парламенту 16 липня проголосували 311 народних депутатів.
Нагадаємо, 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію, одночасно атакувавши чотири військові аеродроми у тилу Росії: "Олєнья", "Іваново", "Дягілєво" та "Бєлая". Там базувалася стратегічна авіація РФ, яка регулярно обстрілює мирні українські міста. 117 дронів били точно в паливні баки, двигуни та ракети. Російська ППО не змогла нічого вдіяти з такою "павутиною".
Загальні втрати авіації противника становлять 41 одиницю, серед яких літаки "А-50", "Ту-95", "Ту-22", "Ту-160м, а також "Ан-12" та "Іл-78". Орієнтовна вартість ураженої техніки перевищує 7 мільярдів доларів США.
У Росії не визнали наслідків спецоперації. У РФ кажуть, що все можна відремонтувати.
Спецоперація стала відповіддю на масовані ракетні обстріли українських міст, лікарень та енергетичної інфраструктури. Цим задумом безпосередньо керував Голова СБУ Василь Малюк за дорученням президента України Володимира Зеленського, а підготовка спецоперації відбувалася в умовах максимальної секретності.