В цей день народилися американські актриси Гвінет Пелтроу та Дженна Ортега - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 27 вересня
У середу, 27 вересня, українці відзначають День вихователя, а православні християни вшановують пам'ять мученика Калістрата і дружини його. Іменини сьогодні святкують Аристарх, В'ячеслав, Зінаїда, Гнат, Марко, Савватій (Сава), Калістрат.
27 вересня православна церква вшановує пам'ять Мученика Каллістрата і дружини його, цей святий був військовим, так само як і його батько і дід.
Калістрат походив з Карфагена і був воїном за правління Діоклетіана. Батько його теж був воїном, служив за Понтія Пілата, був свідком страждань Ісуса Христа. Тоді він увірував у нього та присвятив у свою віру сина.
Діоклетіан дізнався про те, що Каллістрат вірує в християнство і піддав його страшним мукам. Він переносив страждання терпляче, через що вся його дружина також повірила в силу Господа, за що їх теж мучили. Види, що мученики залишаються неушкодженими, воїни Діоклетіана відрубали всім голови.
27 вересня відзначають День пам’яті апостолів від 70-ти: Марка, Аристарха і Зіни.
Святий апостол від 70-ти Марк, який називався також Іоанном, згадується святим апостолом і євангелістом Лукою в книзі Дій, а також святим апостолом Павлом у посланнях до Колосян та до Філімона. Святий апостол Марк проповідував Слово Боже разом з апостолами Павлом і Варнавою і був поставлений ними єпископом у Фінікійському місті Біблі. Святий апостол Марк досяг великої сміливості перед Богом, так що й сама тінь його зцілювала хворих.
Святий апостол від 70-ти Аристарх згадується святим апостолом Павлом у посланні до Колосян та до Філімона. Святий апостол Аристарх супроводжував апостола Павла, а згодом був поставлений єпископом у Сирійське місто Апамею.
Святий апостол від 70-ти Зіна, учень і співробітник первоверховного апостола Павла, був прозваний "законником", оскільки був вченим чоловіком і відав юридичними справами у церковних судах. Згодом апостол Зіна був єпископом у Діосполі (або Лідді) у Палестині.
День вихователя в Україні відзначають 27 вересня, це професійне свято, яке відзначається на честь праці вихователів, як окремої ланки працівників освіти.
В Україні День вихователя відзначають із 2011 року. Свято заснували після того, як Кабінет міністрів затвердив постанову та розпочав програму розвитку дошкільної освіти, яка тривала до 2017 року. На рішення відзначати свято вплинула резолюція І Всеукраїнського з'їзду працівників дошкільної освіти. Це не державне свято, офіційних вихідних воно не передбачає. За традицією, щорічно святкують його 27 вересня, але деякі установи відзначають в останню неділю вересня.
Сьогодні нагода вшанувати та визнати їхній внесок у розвиток і виховання дітей та молоді.
Всесвітній день шкільного молока відзначається у всьому світі в останню середу вересня кожного року. Це день визнання користі шкільного молока для здоров’я та важливості програм шкільного харчування, які надають молоко безпосередньо учням.
Вперше Всесвітній день шкільного молока відзначався у вересні 2000 року і з тих пір став щорічною подією, яку підтримує ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН). Еллен Вілкінсон, колишній міністр освіти Англії, започаткувала одну з перших у світі програм шкільного молока в 1945 році, що призвело до прийняття Закону про безкоштовне шкільне молоко. Це дозволило дітям до 18 років отримувати безкоштовне молоко в школі.
Молоко допомагає дітям підтримувати кістки та зуби здоровими і міцними. Воно також підтримує нормальний рівень кров’яного тиску, знижує ризик серцево-судинних захворювань і містить вітаміни та мінерали, корисні для зору.
27 вересня відзначають Всесвітній день без м’яса. Насправді, це перший день Всесвітнього тижня без м’яса.
Всесвітній тиждень без м’яса - це щорічна подія, яка заохочує людей утримуватися від споживання м’яса протягом семи днів. Ініціатива спрямована на підвищення обізнаності про екологічні, медичні та етичні наслідки споживання м’яса. Кампанія отримала міжнародну підтримку і відзначається в різних країнах, включаючи Канаду, Нову Зеландію, Великобританію та США.
Започаткований у 2013 році активістками кампанії Лейні Брейчер і Мелісою Хоббс, а нині проведений організацією Bowel Cancer Australia, популярний щорічний Тиждень без м’яса продовжує зростати в масштабах.
Якби лише 10 мільйонів з 7 мільярдів людей у світі вирішили утриматися від м’яса хоча б на один день, ми б скоротили використання води на 13 мільйонів тонн і зберегли б до 5700 акрів землі.
День чеського пива відзначають 27 вересня - це тижневе святкування, що називають Днями чеського пива.
Пивовари Чехії лише нещодавно обрали День святого Вацлава для святкування та демонстрації своїх сортів пива. День святого Вацлава 28 версня є національним святом, що відзначається на честь заслуг Вацлава I в об’єднанні Чехії. Але він також вважається покровителем пива. За його часів богемський хміль був настільки цінним, що він наказав стратити кожного, кого спіймають на вивезенні хмелю.
Вацлав I - або "Добрий король Вацлав", як його називають на Заході - був лише герцогом, коли у 935 році прийняв мученицьку смерть від свого брата Болеслава Жорстокого. Однак після смерті він був посмертно проголошений королем імператором Священної Римської імперії Оттоном I і став покровителем Чехії.
Пивний туризм також є популярним у Чехії. Багато туристів приїжджають у країну, щоб відвідати відомі пивоварні, такі як Pilsner Urquell у Пльзені або Budweiser Budvar у Чеських Будейовицях, а також скуштувати місцеві сорти пива прямо на місці їхнього виробництва.
Важливу роль туризму визнають уряди країн та міжнародні організації, зокрема, ООН - під її егідою працює Всесвітня туристична організація, яка заснувала щорічне свято - Всесвітній день туризму. Його відзначають щороку 27 вересня, а українці цього дня мають ще й національне свято - День туризму в Україні.
Подорожі як явище настільки ж давні, як і саме людство, адже люди завжди переміщувалися територіями в пошуках їжі, притулку, безпеки та кращих умов життя. Відколи у давніх цивілізацій з’явилися війська, вони теж стали свого роду "мандрівниками", бо йшли чи їхали в далекі краї, щоб завоювати інші землі, контролювати торговельні шляхи та інші ресурси.
Це й створило основу для подальших мандрівок, але вже з комерційною або релігійною метою, а також просто заради людської цікавості. Серед папірусів Давнього Єгипту є тексти, які свідчать про звичку багатих єгиптян подорожувати для свого задоволення та відпочинку.
В середні віки мандрівки набули дещо іншого значення, адже християнство, іслам та юдаїзм заохочували своїх прихильників до паломництва, тобто відвідин святих місць. Своєрідним "туризмом" можна вважати і хрестові походи, у яких тисячі європейців познайомилися з культурою Сходу.
Кожна країна відзначає цей день у власному неповторному стилі, адже туристичні об’єкти в світі надзвичайно різноманітні і можуть налаштовувати людей на абсолютно різний настрій. Але у всіх без винятку державах до Всесвітнього дня туризму приурочуються рекламні заходи, знижки на екскурсії та тури, а також різноманітні просвітницькі й культурні програми, присвячені місцевим туристичним місцям та маршрутам.
Головне національне свято у Республіці Туркменістан відзначають 27 жовтня - День незалежності. Історія свята центральноазійської країни почалася у 1991 році, коли Верховна Рада ТРСР прийняла відповідний закон. З 2018 року свято перенесли на 27 вересня за рішенням Меджліса Туркменістану. Вважається, що нова дата Дня незалежності обрана на честь закриття V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв.
Національна гордість країни - ахалтекінські скакуни, еталонні верхові коні. А в Ашхабаді є єдиний у світі Музей турецького килима з гігантськими виробами - килимами розміром 193, 266, 294 та 301 кв. м.
За традицією на День незалежності в Туркменістані проходить військовий парад, урочисті заходи та нагородження видатних туркменів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.